Kaya “Hiç kimse bu aziz millete hakaret edemez”

Kaya “Hiç kimse bu aziz millete hakaret edemez”

15 Şubat 2017 Çarşamba 10:24

AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Kaya ADD Orhangazi şube başkanı İsmail Saidoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden evet diyenlere yönelik yapmış olduğu paylaşım üzerine yazılı bir açıklama yaptı

AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Kaya ADD Orhangazi şube başkanı İsmail Saidoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden evet diyenlere yönelik yapmış olduğu paylaşım üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Kaya Saidoğlu’nun paylaşımlarının aziz millete hakaret içerdiğini, hiç kimsenin bu aziz millete hakaret edemeyeceğini söyledi.

 

Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya Aziz millete hakaret edenlerin hukuk önünde bedelini ödeyeceğini belirterek, Hayırda iş birliği yaptıkları odakların deşifre olmaması için bize susun konuşmayın millete doğruları anlatmayın diye akılları sıra referandumda evet diyeceklere vatan millet sevdalılarına hakaret ve tehditlerde bulunarak susturmaya çalışıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisinin’nin yerel fikir yoldaşları Atatürkçü düşünüyoruz şemsiyesini kullanarak ahlaksız ve edepsizse düşüncelerini sosyal medya hesapları üzerinden hiçbir ahlak ölçüsüne sığmayacak şekilde paylaşımda bulunuyorlar dedi. Mustafa Kaya açıklamasında şunları söyledi; Tarihi şan ve şeref dolu aziz milletimize hakaret edenler hukuk önünde bu hakaretlerinin hesabını mutlaka vereceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hiç kimsenin hiç kimseye hakaret etme hakkı da lüksü de yoktur. Halkı kin ve düşmanlığa sevk eden bu durum karşısında bizlerde hukuki süreçleri sonuna kadar sürdüreceğiz ve hukuk önünde hesap vermelerini sağlayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilatının da bu çirkin ifadeleri bir an önce telin etmesini bekliyoruz.  Gerek bizlerde gerek kamuoyuda bu nefret söylemlerinin, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından benimsenip benimsenmediği hususunda açıklama bekliyor. Hiç bir Sivil toplum kuruluşunun  ilçemizi ve ülkemizin huzurunu bozmaya hakkı yoktur. Bu denli ahlaksız ifadeleri kullanan bu sivil toplum kuruluşunun başındaki kişinin nefret söylemleri için CHP’nin “kabul etmiyoruz” açıklaması bugün içinde sonraki süreçler içinde toplumun huzuru için son derece önem arz edecektir dedi. İlçe Başkanı Kaya; Tekrar söylüyorum evet yada hayır oyu kullanmak tüm vatandaşlarımızın meşru ve demokratik hakkıdır. Vatandaşlarımızın kullanacağı evet oyu’da hayır oyuda demokrasimizin güzelliğidir. Hayır propagandasında yer alan ve vatandaşımızı yanlış yönlendiren siyasi partilerin politikalarına da itirazımız vardır. Yine hayır propagandasının parçası olan PKK, PYD  FETÖ gibi terör örgütlerine millet olarak tepkimiz vardır. 16 nisanda yapılacak olan referandum doğrudan halkımızın onayına sunulacaktır sözde kararda aziz milletimizindir tüm siyasi partilerimizi ve sivil toplum kuruluşlarımızı sorumlu ve bilinçli olarak bu süreci sürdürmeleri hususunda sağduyuya davet ediyoruz. Bugün itibariyle evet diyen siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız çok açık ve net bellidir. Yine hayır diyen siyasi partiler  sivil toplum kuruluşları ve terör örgütleri de çok açık ve net bellidir. Biz hiçbir kimseyi kimseye taraf yapmıyoruz, her kes tarafını kendi belirliyor. Bir kez daha ifade ediyoruz ki sözde, kararda aziz milletimizindir ve başımızın üstündedir diyerek açıklamasını tamamladı. 
Bu haber 917 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:48:16 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.