Muharrem İnce Gemlik'teydi

Muharrem İnce Gemlik'teydi

20 Şubat 2017 Pazartesi 11:29

Cumhuriyet Halk Partisi Gemlik İlçe Teşkilatının Genişletilmiş İlçe Divan Toplantısı, Gemlik Belediyesi Ömer Kahraman Ek Hizmet Binası Meclis Salonunda yapıldı.

   Cumhuriyet Halk Partisi Gemlik İlçe Teşkilatının Genişletilmiş İlçe Divan Toplantısı, Gemlik Belediyesi Ömer Kahraman Ek Hizmet Binası Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıya CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin sözleri damgasını vurdu

 

CHP Gemlik İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen toplantıya Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin dışında Bursa Milletvekilleri Lale Karabıyık, Erkan Aydın ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İl Başkanı Şadi Özdemir, İl Yönetimi, Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçe yönetimi ve çok sayıda CHP’li katıldı.

 

Sertaslan; ‘’16 Nisan Hayırlı olacak’’

Toplantıda, ilk sözü CHP Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan aldı. Sertaslan; ‘’16 Nisan’da 140 yıllık parlamenter sisteme sahip çıkıp çıkamayacağımızı göreceğiz. Yolun sonu karanlık mı, yoksa aydınlık mı? 17 Nisan sabahı anlayacağız. Şu anda gördüğümüz, hayırlı bir sonuç olduğudur. 16 Nisan Hayırlı olacak’’ dedi.

 

İnce’den meydan okuma

 

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise, sözlerine Ak Parti Bursa Milletvekillerine meydan okuyarak başladı. İnce; ‘’Buradan AKP’nin Bursa Milletvekillerine sesleniyorum. Referandum maddelerini içten desteklemediklerini de biliyorum. Ama eğer destekliyorum diyorlarsa, buyursunlar kaşıma bir programda çıksınlar, 10’ar dakika konuşalım. Beni ikna edebiliyorlar mı? Yoksa ben mi onları ikna edeceğim? Eğer, tek başlarına yetemeyeceklerse, 11 vekil birlikte çıksınlar karşıma, hodri meydan’’ dedi. İnce sözlerinin devamında, anayasa çalışma sürecine ve oylama sürecine değindi. İnce; ‘’Anayasa çalışması sürecinde, Meclis TV Amatör Küme maçını verdi, bu çalışmaları vermedi. Oy verme süreciyse, tamamen demokrasi katliamıydı.  Kapalı verilmesi gereken oyları, açık olarak verdiler. Bu vekiller ya Malazgirt’ten girdiğimiz tarihten bugüne kadar tarihimizin en büyük yalakalarıydı, ya da fetöcüydü ve bunu saklamak için çırpınıyordu. Tekrar ediyorum ya yalakadır, ya fetöcüdür. Başkanlık sistemi demeye utandılar. Çünkü verilen yetkiler başkanlığın da ötesindeydi. Başkanlığa bile verilmeyen yetkiler Cumhurbaşkanlığı adı altında verilmek isteniyor. Padişahlık bile bundan daha demokratikti. Padişah kadı atayamazdı. Şeyhülislam’ın işiydi kadıyı atamak. Cumhurbaşkanı, kadıyı da atamak istiyor. Kendini yargılama şansı olan anayasa mahkemesini atamak istiyor. Türk Millet hanlıkla, daha sonra padişahlıkla yönetilmiş. Hiçbir yönetim, bu kadar halktan kopuk olmamıştır. 
Bu haber 740 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:55:45 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.