Gelecek Turizm ile şekillenecek

Gelecek Turizm ile şekillenecek

20 Şubat 2017 Pazartesi 11:32

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde yapılan Orhangazi Turizm Çalıştayı tamamlandı. 

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde yapılan Orhangazi Turizm Çalıştayı tamamlandı. TSO Toplantı salonunda sabahtan akşama kadar süren ve 5 farklı komitenin üzerinde çalıştığı çalıştay ile ilgili sonuç bildirgesi yayınlanacak. Turizm Çalıştayı’nda 5 ayrı dalda Orhangazi’nin avantajları ve dezavantajları üzerinde çalışma yapıldı. Doğa turizmi ile termal turizminin ön plana çıktığı Çalıştayda, Orhangazi’nin geleceğini planlarken, Turizmin öne çıkarılması gerektiği üzerinde duruldu.

 

Orhangazi’de geçtiğimiz yıl kasım ayında yapılan Orhangazi Vizyon Çalıştayı’nda öne çıkan Turizm unsuru ile ilgili olarak yine Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Turizim çalıştayı düzenlendi. Orhangazi TSO Meclis salonunda yapılan ve Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Orhangazi TSO yönetim kurulu başkanı Ergün Efendioğlu’nun Orhangazi’nin turizm potansiyeli ile ilgili ayrı ayrı yaptıkları sunumlar ile başlayan Turizm çalıştayı tam gün devam etti.

5 KOMİTE OLUŞTURULDU

Turizm Çalıştayı’nda Doğa Sporları, Kültür Turizmi, Tarih Turizmi, Termal Turizmi, Ticari Alan başlıkları altında 5 ayrı komite oluşturuldu. Çalıştayın sunumlardan sonraki oturumunda farklı kesimlerden oluşan 5 komite tüm gün çalışmalarını sürdürdü. Komiteler her alanda Orhangazi’nin avantajları ve dezavantajlarını masaya yatırdı. Özellikle şehrin termal sağlık turizmi ile doğa turizmi, buna ilave olarak ise Göl Su Sporları ile iç turizmde kendisine büyük avantajlar sağlayacağı üzerinde duruldu.

 SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANACAK

Tarihte ilk kez düzenlenen çalıştay sonrasında, Çalıştayın organizasyonunu yapan komite, grupların yaptıkları çalışmaların ardından Sonuç bildirgesi oluşturacak. Sonuç bildirgesinin önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.

 

 
Bu haber 1065 kez okunmuştur.
Kategori:
27.5.2019 11:31:39 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.