Bakanlık araştırdı 'Siyah kurt' kurt köpeği çıktı

Bakanlık araştırdı 'Siyah kurt' kurt köpeği çıktı

28 Şubat 2017 Salı 01:45

Orhangazi'ye bağlı Fındıklı Mahallesi'nde bulunan ve türüne az rastlanan siyah kurt olduğu zannedilen hayvanla ilgili Bakanlık yetkilileri araştırma yaptı

Orhangazi´ye bağlı Fındıklı Mahallesi´nde bulunan ve türüne az rastlanan siyah kurt olduğu zannedilen hayvanla ilgili Bakanlık yetkilileri araştırma yaptı. Siyah kurt zannedilen hayvanın aslında köpek olduğu ortaya çıktı.  

 

Orhangazi´ye bağlı Fındıklı Mahallesinde köylülerin "dağdan siyah kurt indi" demesi üzerine olay yerine gelen Milli Park ekiplerinin iğne ile uyuşturup tedaviye etmek için götürdüğü hayvanın kurt köpeği olduğu öğrenildi.  520 rakımlı Fındıklı Mahallesi´nde yaşayan Ahmet Özen, yaklaşık iki hafta önce köy yakınlarında yalnız gezen siyah renkli bir kurt olduğunu iddia etti. Kurt olduğunu iddia ettiği hayvanın hastalık kaptığını fark eden Özen, hayvanı beslemeye başladı. İki hafta sonra hayvanın hastalığı arttı. Boynunun altında şişlik oluşan hayvanın gözlerinden de iltihap akınca Fındıklı Muhtarı Nurettin Tüfekçi’ye haber verildi.  Muhtar Tüfekçi, Orhangazi Avcılık ve Atıcılık Spor İhtisas Kulübü Başkanı Ramadan Başaran’dan yardım istedi. Köye gelen Başaran, hasta hayvanın durumunun normal olmadığını görünce Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bursa 2. Bölge Müdürlüğü’ne haber verdi. Bursa Şube Müdürlüğü ekipleri Fındıklı’ya geldiklerinde hasta hayvan için veteriner yardımı istedi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bursa İl Müdürlüğü´nden veteriner ekibi de Fındıklı’ya geldi. İğne yardımı ile uyuşturulan hayvan özel kafese konularak veteriner kontrolünde Bursa’ya götürüldü. Türüne nadir rastlanan siyah kurt olduğu iddia edilen hayvanın sahipsiz bir kurt köpeği olduğu belirtildi.




Bu haber 1210 kez okunmuştur.
Kategori:
18.7.2018 06:06:51 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.