CHP muhtarlarla buluştu

CHP muhtarlarla buluştu

20 Mart 2017 Pazartesi 03:01

Cumhuriyet Partisi Orhangazi İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen referandum çalışmaları çerçevesinde ilçeye gelen 24. Dönem Milletvekili İlhan Demiröz, partililer ile bir araya geldikten sonra akşam yemeğinde muhtarlar ile bir araya geldi.

Cumhuriyet Partisi Orhangazi İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen referandum çalışmaları çerçevesinde ilçeye gelen 24. Dönem Milletvekili İlhan Demiröz, partililer ile bir araya geldikten sonra akşam yemeğinde muhtarlar ile bir araya geldi. CHP’nin 16 Nisan günü yapılacak referandumda neden hayır dediğinin anlatıldığı toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhtarlara gönderdiği mektuplar da teslim edildi. Yemekte CHP Meclis Üyesi Çetin Çoklar ve 24. Dönem Milletvekili İlhan Demiröz önemli birer konuşma yaptılar. Çetin Çoklar, Orhangazi Belediyesi’nin borçları ile alakalı açıklamalar yaparken, Demiröz ise zeytinliklerin imara açılmasından duyduğu endişeyi dile getirdi.

 

CHP Orhangazi İlçe Başkanlığı 16 Nisan’da düzenlenecek olan referandum çalışmalarına son hız devam ediyor. Partinin önde gelen isimlerini ağırlayan İlçe Başkanlığı önceki günde 24. Dönem Milletvekili İlhan Demiröz bir dizi temaslarda bulundu. İlk olarak ilçe başkanlığında partililer ile buluşan Demiröz, daha sonra akşam yemeğinde muhtarlar ile bir araya gelerek CHP’nin neden hayır dediğini açıkladı. Toplantıda konuşmalar öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhtarlar için yazdığı mektuplar da muhtarlara teslim edildi.

BU SEÇİM, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRECEK

Programın açılışında konuşan CHP İlçe Başkanı Sevim Turan, partiye milletvekilliğinin yanı sıra önemli hizmetler vermiş İlhan Demiröz’ü konuk etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Demiröz’ün siyasi bilgi, birikimi ve tecrübesine her zaman ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Turan, Önümüzde çok önemli bir referandum var. Bu seçim, Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek dedi. Toplantının ikinci konuşmasını CHP Meclis Üyesi Çetin Çoklar yaptı.

BORÇLAR BÜYÜKŞEHİR BÜNYESİNE GİTTİ

CHP Meclis Üyesi Çetin Çoklar yaptığı konuşmada; Yerel seçimlerin ardından 3 yıl geçti diyen Çetin Çoklar, vatandaşın verdiği tolere bitmiş durumdadır. Bizler 3 yıldır Orhangazi Belediyesi Meclisi’nde görev yapıyoruz. İlk yıllarda büyükşehire geçiş sürecinde bazı sorunların olabileceğini her defasında dile getirmiştik. Ancak aradan geçen zamanlarda sorunların çözüme ulaşmasının dışında daha da büyüyen sorunları maalesef görüyor olduk. Allah İsmail Tartar’dan razı olsun ki yapılmaz denen alt yapı işine seçimi kaybetme pahasına girdi. Bu alt yapı işi için İller Bankası’ndan krediler aldı. Sadece Orhangazi ilçesi için değil bu krediler tüm illere ve ilçelere açıldı. Yerel seçimlerin ardından o borçlar büyükşehire gitti. Orhangazi’de yapılan tüm işleri Bursa Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Eğer hizmet güzel olursa Orhangazi Belediyesi işi yapmış oluyor, eğer hizmet kötü ise bütün suç Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin oluyor.

ZEYTİNLİKLER SANAYİ ALANI MI OLACAK?

CHP Meclis Üyesi Çetin Çoklar’ın açıklamalarının ardından sözü 24. Dönem Milletvekili İlhan Demiröz aldı. Demiröz konuşmasına Orhangazi ilçesi ile tanışıklığını anlatarak başladı. Alitekin İlköğretim Okulu’nun o dönemin yatırım programına alındığını kendisinin de İl Genel Meclisi olduğu süreçte böyle bir yatırımın bütçede olmadığını söylemek için Orhangazi’ye geldiğini söyleyen İlhan Demiröz, daha sonra Orhangazi ile yollarımız defalarca kesişti dedi. Orhangazi Zeytin Festivalinin yanına bir de turşu festivali eklendiğini söyleyen Demiröz, bence de turşu festivali yapılsın. Ancak bu durum akıllara soru işaretleri getiriyor. Buradaki zeytinlikleri imara açıp turşuya ön ayak olacak bir sanayileşme mi yapılacak. Çoğu kimsenin bilmediği bir toplantı yapıldı. İstanbul’daki sanayinin artık son noktaya gelmesi ile Kocaeli ve Bursa yeni fabrika yatırımcılarının gözbebeği oldu. Yoksa giderek bu sanayinin önünün açılması mı isteniyor dedi.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE ‘HAYIR’ DİYORUZ

CHP 24. Dönem Bursa Milletvekili İlhan Demiröz yaptığı konuşmada;  Söz konusu anayasa değişikliğinin kesinlikle ‘rejim değişikliği’ olduğunu savunan Demiröz, Bu maddeleri hazırlayanlar halka bir şey anlatmıyor. AKP’nin her seçim döneminde amacı kavga ortamı oluşturarak seçmeni kandırmaktı. Ancak bu sefer başaramadılar. Genel Başkanımız hakkında çok şeyler söylediler. Genel Başkanımızı kavganın içine çekmeye çalıştılar, ancak başarılı olamayınca Avrupa’ya sardılar. Size soruyorum; misafir gittiğiniz bir evde istediğinizi yapabilir misiniz? Hollanda’nın daha önceden propaganda yapılmasına izin vermeyeceğini açıklamasına rağmen, bunu fırsata çevirmeye çalışmak da neyin nesidir? Kavga ortamı yaratarak oylarını yükseltmek istiyorlar. CHP olarak, hükümetin millete dayattığı yeni anayasa değişikliğine ‘Hayır’ diyoruz ve çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz dedi.

 

 

 

 

 
Bu haber 775 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:55:12 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.