Aydın: CHP yalan söylüyor

Aydın: CHP yalan söylüyor

23 Mart 2017 Perşembe 10:56

AK Parti Bursa Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. İsmail Aydın, CHP’ye Karacabey’den yüklendi.

AK Parti Bursa Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. İsmail Aydın, CHP’ye Karacabey’den yüklendi. Karacabey’de referandum çalışmaları kapsamında Karacabey AK Parti İlçe Teşkilatı, 16 Nisan´da gerçekleşecek olan referandum için Tavşanlı Mahallesi Bursa Caddesi´nde ´Referandum Seçim Bürosu´ açtı. Açılışta konuşan ve halka hitap eden İsmail Aydın’ın hedefinde ise CHP vardı.

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın da, referandum üzerinden CHP’ye yüklendi. CHP’nin halka yalan söylediğini iddia eden Aydın, “Çocukça bahanelerle halkı kandırmaya çalışıyorlar. Yok neymiş yeni sistemde diktatörlük varmış. Hangi maddede bu var. Yok laiklik elden gidecekmiş. Nerede yazıyor bu? Yok Cumhuriyet yıkılacakmış. Bırakın bu asparagas söylemleri. Yok bayrak inecekmiş. Bu milletin 15 Temmuz’da Cumhuriyet’e ve bayrağına nasıl sahip çıktığını görmediniz mi?

1921 Anayasası’nda ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ denilmiştir. Ancak 1960 darbe anayasası bunu değiştirmiş ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ ama ‘Millet, egemenliğini Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organlar eliyle kullanır.’ ifadesi yer almıştır. Millet egemenliğinden daha üst kurum olabilir mi?

AK Parti iktidarı olarak son 15 yılda çok icraatlar yaptık. 90 yılda 6 bin kilometre yol yapılmış. Biz son 15 yılda ise 25 bin kilometre yol yaptık. Onların 70 yılda sığdırdıklarını biz 15 yılda gerçekleştirdik.

Kapatma davalarıyla uğraştık. Cumhurbaşkanımızı bile seçtirmediler. Gezi Parkı, 17-25 Aralık kumpasları ile AK Parti’yi zora düşürmek istediler. Ama onlar böyle yaptıkça milletimiz bize daha çok destek verdi. İşte bu referandum bu vesayetçileri bitirecek. Artık milletin kanını ememeyecekler. Ülkenin bekası için bu referandumda ‘evet’ demeliyiz.

 

 ‘Hayır’ cephesine bir bakın. Kimler ‘hayır’ diyor; CHP, HDP, PKK, Almanya, Hollanda… Neden hayır diyorlar? Çünkü bu ülkenin ilerlemesini istemiyorlar. Ancak seçmeni korkutamazlar. Güçlü Türkiye hedefimizden asla taviz vermeyeceğiz. Bu seçim bir parti meselesi değildir. Bu seçim bir kişi meselesi de değildir. Cumhurbaşkanımız bugün var, yarın yok. Burada önemli olan ülkenin birliği, dirliği ve beraberliğidir. Bunu hiçbir zaman unutmayalım.” ifadelerini kullandı.
Bu haber 679 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:51:11 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.