Gedelek'te ev hanımları sordu, başkan Çağlayan yanıt verdi

Gedelek'te ev hanımları sordu, başkan Çağlayan yanıt verdi

23 Mart 2017 Perşembe 11:00

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gedelek Mahallesi’nde mahallenin ev hanımları ile Gedelek Düğün Salonu’nda bir araya geldi. Çağlayan toplantıda Gedelekli ev hanımlarının sorularını ve özellikle alt yapı ile ilgili soru işareti taşıyan konuları yanıtladı.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gedelek Mahallesi’nde mahallenin ev hanımları ile Gedelek Düğün Salonu’nda bir araya geldi. Çağlayan toplantıda Gedelekli ev hanımlarının sorularını ve özellikle alt yapı ile ilgili soru işareti taşıyan konuları yanıtladı. Çağlayan, Gedelek’te alt yapı ile başlayan değişimin sosyal donatı alanları ve spor tesisleri ile devam edeceğini söyledi.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, eşi Zöhre Çağlayan ile birlikte Gedelek Mahallesi’nde ev hanımları ile buluştu. Gedelek Mahallesi’nde BUSKİ tarafından başlatılan alt yapı çalışmaları ile ilgili Gedelekli kadınların sorularını yanıtlayan Çağlayan, Gedelek’te alt yapının hem konutlarda sağlıklı ve kesintisiz içme suyu kullanımı hem de Gedelek’teki Turşu imalathaneleri için önemli olduğunu ifade etti.  Gedelek mahallesindeki programda ilk konuşan Mahalle Muhtarı Mehemt Dönmez, kendisinin göreve geldiği günden bugüne kadar Gedelek mahallesinde bir çok şeyin düzene girdiğini belirterek, hem Orhangazi Belediyesi hem Büyükşehir Belediyesi her zaman yanımızda yer aldı. Ne zaman arasak hemen ekipler geldi. Gelecekte Gedelek mahallesinin bambaşka bir görünüme kavuşacağına da inanıyorum dedi.

YANLIŞ BİLGİLENDİRMELERE İTİBAR ETMEYİN

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gedelek sakinlerinin yanlış bilgilendirmelere itibar etmemelerini belirterek, bize bazı şikayetler geliyor. Gedelek’in suyu Orhangazi’ye taşınacak gibi söylemler. Böyle bir şey söz konusu dahi değil. Orhangazi’nin içme suyu kaynakları kendisine 150 yıldan fazla yetecek miktarda. Gedelek’te yapılan şey sadece alt yapının tepeden tırnağa yenilenmesi, içme suyu hatlarının yenilenip tüm evlere içme suyunun daha sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasıdır dedi.

ALT YAPI GEDELEK’İN GELECEĞİNİ VE KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK

Gedelek Mahallesi’nde alt yapının yenilenmesinin iki noktada çok önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, birincisi Gedelek halkı kesintisiz çok kaliteli içme suyuna kavuşacak. Bunun için de bin tonluk bir depo inşaatına da başlandı. İkincisi ise Turşu üretim merkezleri. Bizim için Turşu İmalathaneleri son derece önemli. Alt yapının yenilenmesi ile birlikte Turşu imalathanelerinin atıkları için de bir arıtma tesisi hayata geçirilecek.  Bizim bir hayalimiz de Gedelek’te firmaların merdivenaltı üretimden kurtulup daha düzenli ve modern üretim tesislerine kavuşmaları. Bunun ilk adımı da alt yapısı yenilenmiş, arıtması olan bir Gedelek’ten geçiyor. Biz bu yüzden çok önemsiyoruz dedi.

BAŞKAN ÇAĞLAYAN EV HANIMLARININ SORULARINI DİNLEDİ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gedelek’te alt yapının ardından üst yapının da hızla tamamlanacağını belirterek, Gedelek için planladığımız bir diğer önemli çalışma ise Doğalgaz konusunda olacak. Bu hususta biz girişimlerimizi yaptık. Armagaz bu yılın yatırım programına aldı. Gedelek ile ilgili bir imar düzenlemesi yaptıktan sonra Gedelek mahallemizde de doğalgaz kazı çalışmaları başlayacak dedi. Çağlayan, Gedelek’te yeni bir sosyal donatı alanı oluşturacaklarını da belirterek, bir basketbol ve voleybol sahası, çocuk parkı ve spor aletleri ile Gedelek’in çehresini değiştirmeyi planlıyoruz dedi. Çağlayan konuşmasının ardından mahallenin ev hanımlarından gelen sorulara yanıt verdi.

 

 
Bu haber 723 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:52:03 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.