Belediyespor anlamlı organizasyonda

Belediyespor anlamlı organizasyonda

15 Mayıs 2017 Pazartesi 10:41

Burdur Belediyesi tarafından Burdur Gölü'nün kurumasına dikkati çekmek amacıyla düzenlenen Göller Arası Basketbol Turnuvası kortej yürüyüşüyle başladı.

Burdur Belediyesi tarafından Burdur Gölü´nün kurumasına dikkati çekmek amacıyla düzenlenen Göller Arası Basketbol Turnuvası kortej yürüyüşüyle başladı. Organizasyona Orhangazi Belediyespor basketbolcuları ve antrenörleri de katılıyor.

Köprübaşı´ndan Cumhuriyet Meydanı´na kadar süren yürüyüşe Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, meclis üyeleri, turnuvaya katılacak takım sporcuları ve belediye personeli katıldı. Başkan Ercengiz, turnuvanın açılışında yaptığı konuşmada bir sosyal sorumluluk projesini hayat geçirdiklerine dikkati çekti. BurdurGölü´nün kurumaya yüz tuttuğunun altını çizen Ercengiz, "Burdur Gölü son 40 yılda hacminin yüzde 40´ını kaybetti. Düşey eksende 18 metre çekilmiş bir gölümüz var. Burdur Gölü´nü besleyen kaynakların önünün açılmasını istiyoruz. Burdur Gölü yoksa Burdur da yok. Bunun herkes farkına varmalı" dedi.

BELEDİYESPOR AYNI ORGANİZASYONDAD

 

İki gün süren turnuvaya Isparta- Eğirdir Gölü, Aksaray- Tuz Gölü, Pamukkale-Pamukkale Travertenler, Afyonkarahisar- Eber Gölü, Bolu- Abant Gölü, Muğla- Köyceğiz Gölü, Muğla- Bafa Gölü, Manyas- Manyas Gölü, Orhangazi- İznik Gölü, İzmit- Sapanca Gölü, İstanbul- Küçükçekmece Gölü, Ankara- Mogan Gölü ve Burdur- Salda ve Burdur Gölü takımları katıldı. 
Bu haber 566 kez okunmuştur.
Kategori:
25.4.2018 17:23:43 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.