Başkan engelli ailelerini ağırladı

Başkan engelli ailelerini ağırladı

15 Mayıs 2017 Pazartesi 11:50

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Anneler Günü münasebetiyle Orhangazi'de yaşayan engelliler ve ailelerini kahvaltıda ağırladı. 

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Anneler Günü münasebetiyle Orhangazi´de yaşayan engelliler ve ailelerini kahvaltıda ağırladı. Engelli annelerine hediyelerin de verildiği programda konuşan Başkan Çağlayan, cennetin ayaklarının altında olduğu ifadesiyle mazhar olan anneliğin çok özel bir duygu olduğunu belirtti. Engelli annelerinin ise büyük sabır ve özveri taşıdığını söyleyen Çağlayan, ´Vefanın en büyüğünü hak eden engelli annelerimizin ellerinden öpüyorum´ dedi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası´nın Orhangazi´deki etkinlikleri Anneler Günü´yle birleşerek anlamını arttırdı. Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Engelliler Haftası ve Anneler Günü sebebiyle Orhangazi´ye yaşayan engelli ailelerine kahvaltı verdi. Göl kıyısındaki kahvaltı programına, eşi Zöhre Çağlayan ile birlikte katılan Başkan Çağlayan´ın yanı sıra, Garnizon Komutanı P.Yzb.Gökhan Su ve eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Murat Salman ve eşi, Başkan Yardımcısı Necmettin Şahin, Meclis üyeleri Cemal Karagüzel ve Murat Çetin, AK Parti Orhangazi İlçe Başkanı Mustafa Kaya, Kadın Kolları Başkanı Nesrin Yurdakul, Gençlik Kolları Başkanı Bilal Özbey de katıldılar.

VEFANIN EN BÜYÜĞÜNÜ HAK EDİYORLAR

Programdaki konuşmasında Anneler Günü´nde engelli anneleri ve ailelerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, ´Annelik farklı bir duygu. Bu duygu ile yaratılan, cennetin ayaklarının altına alındığı ifadesine mazhar olan bir duygu.´dedi. Toplumun şekillenmesi ve yetiştirilmesi noktalarında annenin rolünün olduğuna dikkat çeken Çağlayan, ´Engelli annelerimiz ise çocuklarına bakarken gösterdikleri özveri ve sabırla çok daha özel insanlar. Büyük bir vefayı hak ediyorlar.´ diye konuştu.

´ORHANGAZİ´DE ŞANLIYIZ´

Programda konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi şubesi başkanı ve Belediye Engelliler Koordinasyon Merkezi sorumlusu Emrullah Akçay, Orhangazi´de yaşayan engelliler ve ailelerinin şanslı olduğunu söyledi. Akçay, ´Belki artık bize sıradan gelebilir ama çevremize baktığımızda engelliler haftasını dolu dolu geçiren bizden başka yer olmadığını görüyoruz. Bu etkinliklerin tamamında en büyük destekçimiz Orhangazi Belediyesi oluyor. Bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Neşet Çağlayan´a teşekkür ederiz´ dedi.

HEM KAHVALTI HEM EĞLENCE

 

Davette engelliler ve ailelerine kahvaltı ikram edildi. Hafta sonunu İznik Gölü´nün eşsiz manzarası eşliğinde birarada kahvaltı yaparak geçiren engelliler ve aileleri keyif dolu saatler yaşadı. Kahvaltıdan sonra ise engelli çocuklar müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler. 
Bu haber 310 kez okunmuştur.
Kategori:
25.4.2018 17:24:36 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.