İnsan akını

İnsan akını

15 Mayıs 2017 Pazartesi 12:12

Türkiye'nin 5. büyük gölü olan İznik Gölü, yaz aylarının gelmesi ve artan sıcaklıklarla beraber cazibe merkezi oldu.

Türkiye´nin 5. büyük gölü olan İznik Gölü, yaz aylarının gelmesi ve artan sıcaklıklarla beraber cazibe merkezi oldu. Özellikle Anneler Günü´ne de denk gelen pazar günü İznik Gölü Orhangazi sahilinde insan akını yaşandı. Önemli kesimini toplu organizasyonların oluşturduğu ve geneli ilçe dışından gelen onbinlerce kişi çamlık alan ve göl kıyısında keyifli bir gün geçirdi.

 

Türkiye´nin doğa harikası mekanlarından birisi olan İznik Gölü´nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı. Özellikle Hüsnü Tozkoparan Korusu ile öne çıkan Orhangazi sahili, onbinlerce insana ev sahipliği yaptı.

PİKNİKÇİLER AKIN ETTİ

İznik Gölü´nde kilometrelerce sahil bandına sahip olan Orhangazi kesiminin en önemli noktası olan Hüsnü Tozkoparan Korusu özellikle piknikçilerden yoğun ilgi görüyor. Çam ağaçlarının altında Belediye tarafından konulan masalar ve mangal alanları vatandaşın göl kıyısına olan ilgisini daha da arttırıyor.  Çamlık alan hafta sonunu da bu yoğunluk içerisinde geçirdi. pazar tatiline denk gelen anneler günü göl kıyısına olan talebi daha da arttırdı.

 

Toplu piknik organizasyonlarının da önemli bir yer edindiği hafta sonunda göl kıyısını tercih edenlerin sayısı onbinlerle ifade edildi. 
Bu haber 509 kez okunmuştur.
Kategori:
22.6.2018 04:45:16 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.