KAIDERF Orhangazi'de buluştu

KAIDERF Orhangazi'de buluştu

15 Mayıs 2017 Pazartesi 12:55

Kars-Ardahan ve Iğdır illerinden yüzlerce kişi göl kıyısında piknik yaptı

Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonu´nun yaz pikniğine Orhangazi ev sahipliği yaptı. Yüzlerce kişinin katıldığı piknikte Federasyon tarafından düzenlenen futbol maçının final karşılaşması da oynandı. Kupaları Orhangazi protokolü verdi.

 

Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonu´na (KAIDERF) bağlı dernekler İznik Gölü Orhangazi kıyısında biraraya geldi. Federasyonun geleneksel pikniğine Orhangazi Ardahanlılar ve Orhangazi Karslılar dernekleri ev sahipliği yaptı. KAIDERF Başkanı Av.Sefer Erdinç Dülger, Bursa Ardahan İl Dernekleri başkanı Gürsoy, Bursa Kars İl Dernekleri başkanı İbrahim Kaya, Orhangazi ile çevre il derneklerinin başkanlarının hazır bulunduğu pikniğe Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, AK Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, Belediye Meclis üyeleri Murat Çetin ve Cemal Karagüzel de konuk olarak katıldı.   

TURNUVANIN ŞAMPİYONU: MELTAŞ

KAIDERF tarafından düzenlenen futbol turnuvasının final maçı da piknik ile birlikte Orhangazi´de yapıldı. Centilmenlik gösterilerine sahne olan final maçında 7 takımı geride bırakan Meltaş derneği takımı şampiyon olurken, ikinciliği Bursa Kars derneği aldı. Turnuvanın centilmenlik ödülü ise Sarıkamış derneğine verildi. Futbol turnuvasında başarı gösteren takımlar kupalarının Orhangazi protokolünden aldı.

GELDİĞİMİZ YER GİBİ DOYDUĞUMUZ YER DE MEMLEKETİMİZ

Piknikte konuşan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, piknik için Orhangazi´yi KAIDERF üyelerine teşekkür ederek, ´Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyduk. Umarım bundan sonraki yıllarda da yine İznik Gölü´nü tercih edersiniz´ diye konuştu.

 

KAIDERF Başkanı Av.Sefer Erdinç Dülger ise, ´Doğup büyüdüğümüz anayurdumuzdan çeşitli nedenlerle çeşitli şehirlere göç ettik. Bizler de bin 500 kilometre mesafedeki Bursa´ya geldik. Bursa´yı memleket edindik. Kars, Ardahan, Iğdırlı olduğumuz kadar Bursalıyız. Bursa´da 100 binin üzerinde hemşehrimiz var. Hem kültürümüzü yaşatmak, hemde burada birlikte yaşadığımız insanlara kültürümüzü tanıtmak için biraradayız´ dedi.
Bu haber 421 kez okunmuştur.
Kategori:
22.6.2018 04:44:07 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.