Çalışmalar başladı

Çalışmalar başladı

18 Mayıs 2017 Perşembe 12:33

Dünyanın en uzun horunun çekilmesinin planlandığı alanda çalışmalar başladı.

Dünyanın en uzun horunun çekilmesinin planlandığı alanda çalışmalar başladı.

 

Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği´nin Orhangazi Belediyesi desteği ile bu yıl 16.´sını düzenleyeceği ´Kadırga ve yöresel ürünler fuarı ve şenlikleri´ için geri sayım başladı. Bu yılki şenliğin en dikkat çeken etkinliği ´El ele tutuşalım rekorda buluşalım´ sloganıyla yapılacak olan dünyanın en uzun horunun çekileceği rekor denemesi olacak.

HEYECAN DORUKTA

Tarihte ilk defa Guinness Rekorlar Kitabı´na girmeyi hedefleyen etkinlik için Orhangazi´de heyecan dorukta. Rekor denemesinin büyük yankı uyandırdığı şenlik her yönü ile öncekilerden çok daha farklı olacak. Bu yılki Kadırga´da aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu 40´ı aşkın yöresel sanatçı sahne alacak.

EKİPLER ÇALIŞIYOR

 

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, hafta sonu Trabzonlular derneği başkanı Cemal Karagüzel ile birlikte dünyanın en uzun  horonu için rekor denemesinin yapılacağı alanı gezmişti. Fetih şenliklerinde cirit oyunlarının sahnelendiği alanda zeminin uygun olmadığı görüşünce birleşilmiş ve çalışma yapılması talimatı verilmişti. Orhangazi Belediyesi ekipleri dün göl kıyısındaki Kadırga alanındaydı. Çalışma yapan ekipler zeminde sıkıştırma yaparak şenliğe hazır hale getirdi. 10 gün sürecek olan ´Kadırga ve yöresel ürünler fuarı ve şenlikleri´ 30 Haziran´da başlayacak. 
Bu haber 372 kez okunmuştur.
Kategori:
25.4.2018 17:21:49 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.