Belediye Başkanları Yenişehir'de buluştu

Belediye Başkanları Yenişehir'de buluştu

19 Mayıs 2017 Cuma 12:19

‘Başkanlar buluşuyor’ programı altında her ay bir ilçede buluşan Bursalı Belediye başkanlarının son buluşma yeri Yenişehir oldu. 

‘Başkanlar buluşuyor’ programı altında her ay bir ilçede buluşan Bursalı Belediye başkanlarının son buluşma yeri Yenişehir oldu. Toplantıya Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe ve diğer belediye başkanları da katıldı.

Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Yenişehir Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bursa Büyükşehir ve Yenişehir Belediyesi bürokrat ve daire amirleri katıldı.

CEMALETTİN TORUN: SÖZLERİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ

Programın açılış konuşmasını AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun yaptı. İl Başkanı Torun, her ay bir ilçede toplandıklarını ve bu toplantılarla değerlendirme fırsatı bulduklarını ifada etti. Başkan Torun; “Bu toplantılar, yatırımlarımızı değerlendirmek için önemli bir fırsat. Bursa geneline baktığımızda seçimlerde halkımıza verdiğimiz sözlerin % 70-80’ini gerçekleştirmiş olduğumuzu görüyorum. Daha önümüzde 2 yıl var. Kalan yatırımları da bu süre zarfında tamamlayacağız. Halkımız en güzel hizmetleri hak ediyor” dedi.

SÜLEYMAN ÇELİK,  RECEP ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Kürsüye gelen ve Yenişehir’deki yatırımları anlatan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ilk olarak Yenişehir ile ilgili bir tanıtım filmi izletti. Yenişehir’in giderek büyüyen ve gelişen bir şehir olduğunun altını çizen Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Yenişehir hem yerel hem de devlet yatırımlarıyla büyüyen bir şehir konumunda. Yenişehir, büyükşehir yasasıyla, Büyükşehir’e geçmenin nimetlerini kullanıyor. Yenişehir Belediyesi, bu yatırımların birçoğunu kendi bütçesiyle yapamazdı. Yenişehir’e sadece alt yapı olarak 50 Milyon’un üzerinde bir para harcandı. Yenişehir alt yapı sorununu bitirdi. Şimdi, Yenişehir’i nasıl daha güzelleştiririz onun çalışmaları içindeyiz. Yenişehir’de önemli projeler start aldı. Hastanemizin inşaatı atıldı ve binalar hızlı bir şekilde yükseliyor. Prestij projesi dediğimiz Yenişehir’in göbeğindeki eski garajı Bursa Büyükşehir Belediyesi sayesinde yeniden inşa ediyoruz. Bu vesileyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Alteye’ye, Yenişehir’e yaptığı hizmet ve desteklerden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Buradan, yıl sonuna kadar Yenişehir’de bir çok projeyi hayata geçireceğimizin müjdesini vermek istiyorum” şeklinde konuştu.

RECEP ALTEPE: YENİŞEHİR ALT YAPISINI TAMAMEN YENİLEDİK

Toplantıda son olarak konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa ilçelerinin Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte güzelleştiğini ve kalkındığını söyledi. Yenişehir’in alt yapısını baştan yenilediklerini kaydeden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sadece alt yapıya 75 Milyon TL harcadıklarını vurguladı. Yenişehir’de alt yapı sorunu kalmadığını da sözlerine ekleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir’i, Büyükşehir ile güzelleştirmeye devam edeceklerin ifade etti. Başkan Altepe, daha sonra slayt gösterisiyle yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı. Programın ikinci bölümü ise basına kapalı olarak gerçekleşti. 

 

 
Bu haber 275 kez okunmuştur.
Kategori:
27.5.2018 07:55:42 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.