TÜBİTAK projelerine Orhangazi damgası

TÜBİTAK projelerine Orhangazi damgası

19 Mayıs 2017 Cuma 12:55

2017 YılındaTÜBİTAK4007 Bilim Şenlikleri kapsamında  seçilen 47 proje içinde yer bulan ´´Orhangazi Bilim Şenliği´´ projesi ikinci kez seçilerek büyük bir başarıya imza attı

2017 YılındaTÜBİTAK4007 Bilim Şenlikleri kapsamında  seçilen 47 proje içinde yer bulan ´´Orhangazi Bilim Şenliği´´ projesi ikinci kez seçilerek büyük bir başarıya imza attı.

 

Orhangazi Bilim Şenliği’nin Tübitak4007 projesine seçilen Orhangazi’de bu gurur ikinci kez yaşanıyor. Proje ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun bu konuda emeği geçenleri kuyluyorum dedi. Proje tabanlı eğitim anlayışı, öğrencilerimizin eğitimdeki ufkunu genişletecektir diye konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun; “Ortaokul ve Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri, temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, proje tabanlı eğitim anlayışını yaygınlaştırmak, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK4006 Bilim Fuarlarının çıkış noktası okul ortamında okulun imkânlarını kullanarak bilim fuarı düzenlenmesidir. Diğer bir önemli nokta ise öğrencilerin çevrelerinde var olan malzeme ve kaynakları kullanarak proje geliştirmeleri ve sunmalarını sağlamaktır. Tübitak Bilim Fuarları her bilişsel seviyedeki öğrencinin proje yapabileceğini göstermeyi hedeflemektedir dedi. İlçemizde bulunan 10 okulumuzun Bilim fuarı düzenlemek amacıyla yaptığı başvurular kabul edilmiş olup 2017-2018 eğitim-öğretim yılı içerisinde okullarımızda Tübitak desteğiyle Bilim fuarı düzenlenecektir. Kurumlar yapacakları bilim fuarları için Tübitak’tan 5000 lira hibe desteği alacaklardır´diye devam eden Hüseyin Karatosun, okullarımızda çalışmaya destek veren öğretmen ve idarecilerimizi tebrik eder bilim fuarı kapsamında yaptığı çalışmaların devamını dileriz.

 

 
Bu haber 447 kez okunmuştur.
Kategori:
26.5.2018 11:24:12 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.