Şehit Binbaşının mezarı yapılıyor

Şehit Binbaşının mezarı yapılıyor

8 Haziran 2017 Perşembe 11:58

Orhangazi’de Şehitlikte bulunan Şehit Binbaşı Bülent Albayrak’ın mezarının yeni düzenlemesi yapılıyor.

Orhangazi’de Şehitlikte bulunan Şehit Binbaşı Bülent Albayrak’ın mezarının yeni düzenlemesi yapılıyor. Öte yandan Çakırlı’da Milli Mücadele zamanında şehit düştükleri belirlenen 3 kişinin bulunduğu mezarlıkta da şehitlik düzenlemesi yapılacak.

 

Orhangazi’de merkezdeki şehitliğe defnedilen Şehit Binbaşı Bülent Albayrak’ın mezarında mermer çalışması başlatılıyor. Geçtiğimiz aralık ayında El Bab’da şehit düşen binbaşı Bülent Albayrak’ın mezarı mermer kaplanacak. Öte yandan diğer mezarlıklarda da yeni çalışmalar yapılacak. Mezar başlarındaki fotoğraflar yenilenecek, peyzaj çalışmaları da yenilenecek. Öte yandan Bursa Valiliği tarafında yapılacak olan çalışmalar kapsamında Çakırlı’da bulunan ve milli mücadele döneminde şehit düşen 3 kişinin mezarının bulunduğu alan da şehitliğe çevriliyor. Valilik Ekipleri dün Orhangazi’ye gelerek şehitliklerde incelemelerde bulundu. Garnizon Komutanı Per.Yzb.Gökhan Su’nun da yer aldığı ziyaretlerde Valilik ekipleri Orhangazi şehitliğinde Bülent Albayrak’ın mezarının yapım işlemlerine başladı. Öte yandan çalışmaların bayram öncesine kadar tamamlanması planlanıyor. 
Bu haber 326 kez okunmuştur.
Kategori:
25.5.2018 23:18:58 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.