Orhangazi TSO' da aidat ödemeleri başladı

Orhangazi TSO' da aidat ödemeleri başladı

12 Haziran 2017 Pazartesi 12:50

Orhangazi TSO üyelerinin aidat ödeme dönemi başladı.

Orhangazi TSO üyelerinin aidat ödeme dönemi başladı. Ticaret ve sanayi odalarına kayıtlı olan üyelerin, 5174 Sayılı Kanunun 24. ve 25. maddeleri gereğince, her yıl yıllık aidat ve munzam aidatlarını, Haziran ve Ekim aylarında iki eşit taksit halinde ödeyebilmektedir. Üyelik aidatları Odaya elden, kredi kartıyla, banka hesabına ya da www.orhangazitso.org.tr adresinden online olarak ödenebilmektedir.

Oda üyelerinin, aidatlarını odanın web sitesi olan https://www.orhangazitso.org.tr adresine girip, Borç Sorgulama ekranına tıklayarak açılacak ödeme ekranında, Üye Sicil Numarası, Ticaret Sicil Numarası ve Güvenlik Resminde yazan kodu girerek ödemek istedikleri aidat borçlarını seçerek ödeme yapabilirler.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Üye Aidatları Haziran Sonuna Kadar Ödenebilir.

Bilindiği üzere, Odalar Kamu Kurumu niteliğinde olduğundan, 5174 Sayılı Kanunun 24. ve 25. maddeleri gereğince, yıllık aidat ve munzam aidatların, her yılın Haziran ve Ekim aylarında iki eşit taksitte ödenmesi zorunluluğu getirilerek, zamanında ödenmeyen aidatlar için, 6183 sayılı kanun uyarınca, amme alacağı olarak günlük gecikme zammı tahakkuk ettirilmektedir.

 

Üyelerin cezalı ödemeye düşmemeleri için, 30 Haziran 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Orhangazi TSO’ nun veznesine nakit, kredi kartı, banka hesap numaralarına veya yukarıda belirtildiği üzere, Orhangazi TSO Web Sitesi ya da Orhangazi TSO Mobil Uygulamalar üzerinden aidatlarının birinci taksitini güvenli ve hızlı bir şekilde ödeyebilecekler.
Bu haber 353 kez okunmuştur.
Kategori:
25.5.2018 23:17:44 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.