Adliye binası ihalesi yapılıyor

Adliye binası ihalesi yapılıyor

15 Haziran 2017 Perşembe 13:38

Orhangazi’de Hürriyet Mahallesi taşkıranlar mevkiinde inşa edilecek olan yeni Orhangazi Adliye Sarayı ihalesi ile ilgili hazırlıklar başladı. 

Orhangazi’de Hürriyet Mahallesi taşkıranlar mevkiinde inşa edilecek olan yeni Orhangazi Adliye Sarayı ihalesi ile ilgili hazırlıklar başladı. Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın Adliye Sarayı ihalesinin 17 Temmuzda yapılacağını belirterek, inşaatı en geç yaz sonunda başlatmış olacağız ve ilçemiz son derece modern bir Adliye Sarayı’na kavuşmuş olacak dedi.

Adalet Bakanlığı tarafından Orhangazi’de Hürriyet Mahallesi Taşkıranlar Mevkiinde inşa edilecek olan yeni Adalet Sarayı ihale tarihi belli oldu. Orhangazi Belediyesi tarafından tahsisi yapılan arsa üzerine yapılacak olan Adalet Sarayı İhalesi 17 Temmuz tarihinde yapılacak.

AYDIN; YAZ SONU İNŞAAT BAŞLAR

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın önceki gün gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde konu AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın’la da görüşülmüştü. Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Adalet Sarayı binası ihalesinin 17 Temmuzda yapılacağını belirterek, hedefimiz en geç yaz sonunda Adliye Binasının inşaatını başlatmak dedi.

400 GÜNDE TAMAMLANACAK

Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Adalet Sarayı binasının 400 günde tamamlanacağını belirterek, bu yıl başlayacak olan inşaat sonrasında adliye binası 2018 yılının sonlarına doğru tamamlanmış olacak ve ilçemiz yeni ve modern bir adliye binasına kavuşmuş olacak dedi.

PARK İLE BÜTÜNLEŞTİRİLECEK

 

Öte yandan Hürriyet Mahallesi Taşkıranlar Mevkiinde yapılacak olan Adliye binası projesi iki aşamalı olarak yapılacak. Binanın tamamlanması ile birlikte Orhangazi Belediyesi ise Adliye binası etrafında bir park ve yaşam merkezi inşa edecek.  
Bu haber 571 kez okunmuştur.
Kategori:
21.5.2018 23:40:10 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.