Korkunç manzara!

Korkunç manzara!

19 Haziran 2017 Pazartesi 13:17

İç sulardaki balık yasağının kalkmasından sonra, bir süredir aşırı balık ölümleri ile gündeme gelen İznik Gölü'nde korkunç bir manzara daha ortaya çıktı.

İç sulardaki balık yasağının kalkmasından sonra, bir süredir aşırı balık ölümleri ile gündeme gelen İznik Gölü´nde korkunç bir manzara daha ortaya çıktı. Avlanmak için ağlarını göle salan balıkçıların ağları ölü balıklarla doldu.

Av yasağının bitmesinden sonra İznik Gölü´nde ava çıkan balıkçılar korkunç manzara ile karşılaştı. Balık miktarında çok büyük oranda düşüş yaşanan İznik Gölü´nde ağlarda toplanan balıkların yarısı ölü çıktı.

´BÖYLE BİRŞEY GÖRMEDİK´

Uzun yıllardır İznik Gölü´nde balıkçılık yapan İsmail İldeniz, gölde daha önce de balık ölümlerinin yaşandığını işaret ederek, ´Bu yılki kadar kaybı daha önce hiç yaşamadık´ dedi. Son zamanlardaki balık ölümlerinin dikkat çekici olduğunu ifade eden İldeniz, ´Bu balık ölümleri neden, sebebi ne? Hiç bir balık yok.´ dedi.

ÖLÜLERİ AYIRINCA 5 KİLO KALDI

 

Avlanmak için ağ attığını toplamasının yaklaşık 3 saat sürdüğünü söyleyen İldeniz, 5 kilo balık tutabildiğini ifade ederken, ´Ne olacak 5 kilo balık, kerameti 10 Lira. Masraf 500 lira. 6-7 kişiyiz, 60 liradan hesapla, mazot, yeme içme 500´ü geçiyor.´ diyerek balık miktarının azalmasının neden olduğu zararı anlattı. 
Bu haber 647 kez okunmuştur.
Kategori:
21.5.2018 23:39:09 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.