CHP Orhangazi Yalova'ya yürüdü

CHP Orhangazi Yalova'ya yürüdü

28 Haziran 2017 Çarşamba 13:00

Bursa İl başkanlığı tarafından genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet yürüyüşü haftanın son günü Gemlik CHP ilçe başkanı Uğur Sertaslan tarafından Orhangazi CHP ilçe başkanı Sevim Turan’a flamalar teslim edilmişti.

Bursa İl başkanlığı tarafından genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet yürüyüşü haftanın son günü Gemlik CHP ilçe başkanı Uğur Sertaslan tarafından Orhangazi CHP ilçe başkanı Sevim Turan’a flamalar teslim edilmişti. CHP Orhangazi ilçe başkanı Sevim Turan ve CHP’liler arife günü sabah saatlerinde Yalova’ya doğru yürüyüşe geçti.  Flamaları teslim alan İlçe başkanı Sevim Turan CHP örgütüyle Orhangazi Hükümet konağının önünde flamalar ve partililerle birlikte sabah 10:00’da polis eskort eşliğinde yola koyuldular. İlçe sınırına kadar sloganlar eşliğinde yürüyen CHP’liler akşam saatlerinde Yalova’ya vardı.

 

YALOVA’DA MUHARREM İNCE KARŞILADI

Bursa´dan başlayan yürüyüş korteji Yalova´ya ulaştı. Aralarında Muharrem İnce´nin de bulunduğu Yalova teşkilatı yürüyüşü il sınırları girişinde devraldı.

Gazetecilere Bursa-Yalova Karayolu üzerinde şehirlerarası otobüs terminali mevkiinde açıklama yapan İnce, vicdanı kararmış, cüzdanı kabarmış olanların kendilerini anlamayacağını söyledi. İnce, şöyle devam etti:

 

"Öğrenciler; sınavlarda adalet var mı? Sorularınız çalınıyor mu? Çiftçiler; mazotta adalet var mı? Yatın mazotu ile traktörün mazotu aynı fiyat mı? İşadamları; ihalede adalet var mı? Devlet memurları size sesleniyorum; kamuda yükselmede adalet var mı? Ekonomide adalet var mı? Gelir dağılımı orantılı mı düzenli mi? Kabul edilebilir mi? Adliyede adalet var mı? Hakimin karşısına geçtiğinizde zengin-yoksul, sağcı-solcu, aynı muameleyi görüyor mu? Toplumun neresinde adalet var? Tuz koktu. Yargıya güven yerlerde sürünüyor. O adliyede görev yapanlara sesleniyorum; sizin ibret almak için Ergenekon ve Balyoz davalarının o kumpas hakimlerine, savcılarına bakmanız lazım. O Silivri mahkemelerinde insanları inim inim inletenler o FETÖ´cü hakim ve savcılar, ya kaçak şimdi ya da hapisteler. Onlara bakıp ibret almalarını istiyorum"
Bu haber 457 kez okunmuştur.
Kategori:
21.6.2018 05:53:09 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.