CHP'den öldürülen avukat ve Maltepe mitingi açıklaması

CHP'den öldürülen avukat ve Maltepe mitingi açıklaması

7 Temmuz 2017 Cuma 14:45

CHP Orhangazi İlçe başkanı Sevim Turan, önceki gün Gemlik’te öldürülen CHP Gemlik Belediye Meclis üyesi Özgür Aksoy ve hafta sonu Maltepe’de yapılacak olan CHP mitingi ile ilgili açıklama yaptı

CHP Orhangazi İlçe başkanı Sevim Turan, önceki gün Gemlik’te öldürülen CHP Gemlik Belediye Meclis üyesi Özgür Aksoy ve hafta sonu Maltepe’de yapılacak olan CHP mitingi ile ilgili açıklama yaptı.

 

CHP Orhangazi İlçe başkanı Sevim Turan, Gemlik ve büyükşehir meclis üyesi avukat özgür Aksoy’u çirkin bir saldırı sonucu kaybettiklerini belirterek, Büyük üzüntü içindeyiz. Bir kez daha dostumuz şehit Özgür Aksoy ve aynı saldırıda şehit düşen polis memuru İdris Büyükdönmez’e Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum dedi. Sevim Turan açıklamasında şunları söyledi; Bu olay hepimize bir kez daha gösterdi ki bu ülkede adalet yoktur. Her gün onlarca kez şahit olduğumuz bu cinnet ve şiddet iklimi, şiddet söylemleriyle yürütülen bir politikanın ürünüdür. Silahı eline alıp şov yapan valilerin, silahlanma çağrısı yapan bürokratların ürünüdür.

Halkını, muhalif sesleri susturabilmek için birbirine kırdırmaktan çekinmeyen siyasilerin ürünüdür.

 

Türkiye, hiçbir zaman herkesin kendi adaletini sağlamaya çalışacağı geri kalmış ve hoşgörüsüz bir ülke olmamıştır, şiddetle beslenen bu siyasete rağmen de olmayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güvenpark’tan başlattığı adalet yürüyüşü, ülkemizin adalet ve barıştan yana, şiddetin her türlüsüne karşı bir yürüyüştür. Bursa örgütü olarak genel başkanımızın hemen ardından yaptığımız planlamayla bütün ilçelerimizde adalet yürüyüşü gerçekleştirilmiş ve 320 km’yi aşkın mesafe yürünerek Yalova il sınırına ulaşılmış, Yalova il örgütüne adalet pankartı teslim edilmiştir. Bugün 22. gününde olan Adalet yürüyüşü ’ne katılım her geçen gün daha da artmakta ve yürüyüş her geçen gün daha büyük anlam kazanmaktadır. Dünyanın en barışçıl eylemi olan adalet yürüyüşümüz, 9 Temmuz pazar günü saat 17.00’de Maltepe’de gerçekleşecek olan adalet mitingimizle taçlanacaktır. Örgütümüz, sivil toplum kuruluşları, sanatçılar, sendikalar ve toplumun her kesiminden büyük karşılık bulan yürüyüşümüze aynı istek ve kararlılıkla miting günü de desteğimiz sürecektir. 9 Temmuz’da adalet için Maltepe’de buluşuyoruz. Adalet buluşmasına bursa olarak sadece CHP değil, adalet talebi olan, bu ülkede adalet talebi olan herkesi kapsayacak bir organizasyon ile Maltepe’de olacağız. “adalet”  dışında hiç bir pankart, döviz, siyasi parti logo, bayrak, flama kullanılmayacak. Biz, “herkes için adalet” istiyoruz. Bunu her gün yüksek sesle duyurmaya çalışıyoruz. Maltepe miting alanında sadece “adalet” ve “hak – hukuk – adalet” sloganlarımızla adalet taleplerimizi dile getireceğiz. Hiç bir güç dünyanın en barışçıl eylemi olan “adalet yürüyüşümüz” ve “adalet mitingimizi” provoke edemeyecektir. Bunu çok kez denediler. her türlü provokasyon girişimine, tahriklere karşın bizler sadece alkışlarımızla karşılık verdik. Alkışlarımızla karşılık vermeye devam edeceğiz. 9 Temmuz pazar günü saat 11.00’de örgütümüz ve bu tarihi mitinge katılmak isteyen, adalet isteyen tüm yurttaşlarımızla birlikte Bursa’dan otobüslerle İstanbul’a hareket edilecek ve mitinge katılım sağlanacaktır.
Bu haber 341 kez okunmuştur.
Kategori:
27.4.2018 07:12:58 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.