“15 Temmuzda ihaneti de gördük Çanakkale ruhunu da”

“15 Temmuzda ihaneti de gördük Çanakkale ruhunu da”

14 Temmuz 2017 Cuma 11:06

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan 15 Temmuz’da ülke ve millet olarak çok büyük ihanetleri de, Çanakkale ve Kurtuluş savaşı ruhunu da gördüklerini ifade etti.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan 15 Temmuz’da ülke ve millet olarak çok büyük ihanetleri de, Çanakkale ve Kurtuluş savaşı ruhunu da gördüklerini ifade etti.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 15 Temmuzda Orhangazi’de hafta boyu çeşitli etkinlikler gerçekleştireceklerine vurgu yaparak, 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ülkemize oynanmak istenen oyunu net bir şekilde gördük ve millet olarak bu oyunun karşısında dimdik ayakta durduk dedi. “Hiçbir zaman 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız” diyen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, “Milletimiz; o hain gecede Cumhurbaşkanımızın ve Başkanımızın çağrılarına meydanlarda nöbet tutarak cevap verdi. Darbe girişimine ve vesayete boyun eğmedi. Bizlerde demokrasinin perçinleştiği bu günü unutturmamak için bizler de üzerimize düşeni her zaman yapacağız dedi.

ŞEHİTLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

 

Kurtuluş savaşı ve Çanakkale savaşı şehitlerine millet olarak çok şey borçlu olduklarını belirten Neşet Çağlayan, Türk milleti bugün şanlı bayrağımız altında özgür yaşıyorsa bunu şehitlerine borçludur. Onlar bu toprakların sadece üstünü değil altını da vatan yapmışlardır” dedi. 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar ve bugüne kadar vatan uğrunda can veren şehitlere rahmet dileyen Çağlayan "15 Temmuz Cumhuriyet tarihi ve öncesi dâhil olmak üzere yaşadığımız en büyük ihanetlerden bir tanesidir. Asker kılıklı hainler o gece millete bomba ve kurşun yağdırdı.15 Temmuz´a ilişkin duyarlılık milletimizin hafızasında hala dün gibi dedi.  15 Temmuz 2016 tarihi Türkiye’de yaşayan 80 milyon inançlı, imanlı, memleketini, ülkesini bayrağını seven bir toplumun tarihe altın harflerle yazdığı büyük bir Destandır. Türkiye’nin birlik ve beraberliğine kasteden bir cinayet şebekesinin haince planları necip bir millet tarafından bozulmuş, dünyada eşi benzeri olmayan bir direniş, bir şahlanış gösterilerek püskürtmüştür.” Diye konuşan belediye başkanı Neşet Çağlayan,  “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve kurumlarını canı pahasına koruyan yüce milletimiz, her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak ediyor. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize milletçe minnettarız ve o kahramanlarımızı asla unutmadık ve unutmayacağız. Milletimiz, 1960 darbesini gördü, 1971 darbesini gördü, 28 Şubat’ı gördü. Ülkemiz, geçmişten bugünlere demokratikleşme yolunda büyük adımlar attı. Türkiye’de bu gelişmeden rahatsız olan, Türkiye’nin gelişmesini istemeyen, Türkiye’nin demokratikleşmesini baltalamaya çalışan bir grup, Türkiye’de darbe yapma teşebbüsünde bulundu. Bu ülkeyi seven, kendisini bu ülkeye adamış birçok gencimiz ve bu milletin bütün fertleri, bu çetecilere fırsat vermedi. Hainlerin başarılı olmaları asla mümkün değildir. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde savunulamaz. Milletimizin iradesine ve demokrasimize kasteden bu girişim karşılıksız kalmayacaktır.” Dedi. Çağlayan bu vesile ile tüm şehitlerimizi saygılarımla anıyor gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyorum diyerek açıklamasını tamamladı. 
Bu haber 388 kez okunmuştur.
Kategori:
22.6.2018 04:57:34 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.