Orhangazi tek yürek

Orhangazi tek yürek

17 Temmuz 2017 Pazartesi 11:19

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde Orhangazi tıpkı 1 yıl önce olduğu gibi tek yürek oldu, Cumhuriyet Alanı’nı doldurdu.

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde Orhangazi tıpkı 1 yıl önce olduğu gibi tek yürek oldu, Cumhuriyet Alanı’nı doldurdu. Cumhuriyet Alanı’nda sabaha kadar nöbet tutan binlerce Orhangazili, darbeye lanet okudu, dosta güven, düşmana korku verdi. Gece boyu süren etkinliklere ilçe protokolünün yanı sıra, tüm STK’lar, Meslek Odaları, kooperatifler, dernekler ve farklı kesimlerden kuruluşlar katıldı. Vatandaşlar sabaha kadar alanda nöbet tuttu, darbeye karşı omuz omuza birlik görüntüleri sergiledi.

 

15 Temmuz 2016’da ordu içindeki asker kılıklı FETÖ teröristleri tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümünde Orhangazi yine uyumadı. 15 Temmuz 2016 gecesi olduğu gibi bir yıl sonra da Orhangazi halkı Cumhuriyet Alanı’nı doldurdu, hep bir ağızdan darbelere lanet okudu. Sabaha kadar nöbet tutan Orhangazililer, ilahiler, sema gösterileri ve çeşitli etkinliklerle sabaha kadar demokrasi nöbeti tuttu.

PROTOKOL TAM KADRO KATILDI

Cumhuriyet Alanı’ndaki demokrasi nöbetine Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, Jandarma Komutanı Jand.Bnb.Tezcan Aydemir, Askerlik Şubesi Başkan vekili, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, MHP ilçe başkanı Necati Güneş, Şehit aileleri, Gaziler, STK temsilcileri, Meslek Odaları ve dernek yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cumhuriyet alanındaki programlar Dünya Kuran-ı Kerim Okuma şampiyonu Mehmet Bilir´in okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra İlahi sanatçısı Sinan Topçu ve sema gösterisi ile devam eden gecede, 15 Temmuz nedeniyle düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler eserlerini okudu. Öğrenciler protokol tarafından ödüllendirildi. Gecede Sedat Uçan, Ramazan Toprak ve Veysel Aslan’ın ilahi konserlerinin yanı sıra Ünlü ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu’nun kısa bir sunum yaptığı gecede daha sonra protokol konuşmaları yapıldı.

PROTOKOL DARBEYE KARŞI TEK YÜREK

 

Etkinlikler çerçevesinde MHP Orhangazi İlçe başkanı Necati Güneş, Ak Parti Orhangazi İlçe başkanı Mustafa Kaya, Garnizon Komutan Vekili Per.Astsb.Bçvş.Gökhan Ayhan, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz birer konuşma yaptı. Gecede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve TBMM’de yaptığı iki ayrı konuşma Cumhuriyet Alanı’ndaki dev ekrandan alanı dolduranlara izlettirildi. Gecede Temirağa Demir ve bazı şairler şiirler okudu. Geçen yıl gerçekleştirilen darbe girişiminin sembolü haline gelen salaların gece yarısı tüm Orhangazi’deki tüm camilerde salalar okundu. Gece boyu devam eden alandaki etkinliklere vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile eşlik ettiler. Vatandaşlar sabaha kadar alanda nöbet tutuktan sonra sabah namazını Gazi Orhanbey Camiinde kıldıktan sonra nöbeti tamamladılar. 
Bu haber 347 kez okunmuştur.
Kategori:
22.6.2018 04:58:22 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.