PTT Orhangazi çığır açtı

PTT Orhangazi çığır açtı

10 Ağustos 2017 Perşembe 11:20

PTT Orhangazi Şube Müdürü Orhan Özer, ilçede verilen hizmetler ve hizmet sürelerindeki kısalmayla ilgili bilgilendirme yaptı. 

PTT Orhangazi Şube Müdürü Orhan Özer, ilçede verilen hizmetler ve hizmet sürelerindeki kısalmayla ilgili bilgilendirme yaptı. PTT´ye olan ilginin her geçen dönem daha da arttığını belirten Özer, işlem aralığının 1 dakikanın altında sağlandığına dikkat çekti.

PTT Orhangazi şube müdürü Orhan Özer, kurum hakkında yaptığı yazılı bilgilendirmede, 1840 yılında kurularak  177 yılına giren  PTT AŞ.´nin her geçen gün hizmetlerine yeni hizmetleri ekleyerek halkın ihtiyacı olduğu bütün hizmetleri tek noktadan alarak zaman kaybının önlenmesi ve bunun neticesinde de diğer kurumların daha rahat çalışmasına olanak sağladığını bildirdi.

YÜZLERCE ÇEŞİT HİZMET

4 bin 500 noktaya ve bin 400´ün üzerinde, başka hizmet sağlayıcı kurum bulunmayan yerleşim yerlerinde sadece PTT´nin hizmet vermediğini ifade eden Özer, Orhangazi şubesinin çalışmaları hakkında ise şu bilgileri verdi; Orhangazi PTT Merkezi  elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi bütün fatura ödemeleri , HGS işlemleri, E devlet şifre işlemi, emekli- işsizlik -evde bakım -2022 maaş ödemeleri, geçici iş görmemezlik ödemeleri  gibi  bütün sosyal güvenlik ödemelerini çeşitli yardım ödemeleri, yurtiçi ve yurt dışı havale işlemleri, çeşitli banka ödemeleri, sigorta , Kep ve kredi işlemleri gibi yüzlerce hizmet çeşidi ile halkımıza hizmet vermektedir.

İŞLEM ARALIĞI 1 DAKİKA

Ayrıca kargo işlemlerinde son yılların en büyük yatırımları yapılmaktadır. Daha çok personel alımı yapılmasının yanında, araç ve filo ağı genişletilerek Türkiye’nin istinasız  her yerine hizmet gitmesi sağlanmaktadır. Bu kadar hizmetin bir arada verilmesine rağmen merkezimizde 1 dakikadan daha  az sürede işlem aralığı sürmektedir.

AYDA 55 BİN GÖNDERİ

Yine çok yakın zamanda Arapzade mahallemize Hayme Hatun PTT şubesi adı ile yeni bir PTT şubesi açılacak olup o bölgedeki  vatandaşlarımızın  hizmetine sunacağız. Orhangazi  ilçemizde aylık ortalama 55.000 adet gönderinin dağıtımı yapılmaktadır.

 

TESLİM ORANI YÜZDE 99´A ULAŞTI

Ayrıca posta ve kargo dağıtımı olarak geçen seneye göre gelen gönderi adeti %40 artmış, bu artışa rağmen  gönderilerin merkezimize gelişinden itibaren ilçe merkezimiz ve bağlı mahallelerinde  %66 olan aynı gün teslim oranı geçen seneye göre  % 98 olarak gerçekleşerek çok büyük bir teslim oranı yakalanmıştır.Halkımıza gönderileri gelir gelmez aynı gün teslim edilmektedir. Yeni kimliklerin nüfus müdürlüğü tarafından PTT ye tesliminden itibaren teslim oranımız %99 seviyelerine gelmiştir. Dağıtım hizmetlerimizin daha da iyi seviyelere gelmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.

 ´PTT´Yİ KENDİ İŞYERİNİZ GİBİ GÖRÜN´

Dağıtım olarak sürdürdüğümüz başarılarımızın yanında gişe hizmetleri olarakta aynı başarıyı yakalamak için   tamamen devletimize ait olan ve kazandığı her kuruşu hizmet olarak halkımıza veren  kurumumuza da halkımızın destek vererek  PTT merkezlerini resmi bir kurum olarak değil tamamen kendi işyeri  gibi görerek fatura işlemleri ile diğer işlemlerinde ve  kargo işlemlerinde  PTT merkezimize beklemekteyiz.

 

 

 

 

 
Bu haber 403 kez okunmuştur.
Kategori:
22.7.2018 13:24:03 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.