Kamu personeline KBRN eğitimi

Kamu personeline KBRN eğitimi

10 Ağustos 2017 Perşembe 13:46

Orhangazi'de görev yapan kamu personellerine 'Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) Farkındalık ve KBRN Şüpheli Posta' eğitimi verildi.

Orhangazi´de görev yapan kamu personellerine ´Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) Farkındalık ve KBRN Şüpheli Posta´ eğitimi verildi.

 

Orhangazi´de Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen eğitime çok sayıda kamu personeli katıldı. Bursa AFAD tarafından verilen eğitimde ´Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) Farkındalık ve KBRN Şüpheli Posta´ bilgilendirmesi yapıldı. Gelişen teknoloji ile birlikte kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) silahların teşkil ettiği tehdit ve tehlikelerin hızla arttığına dikkat çekilirken,

KBRN olayları hakkında farkındalık oluşturmak, bu olaylarla karşılaşılması halinde nelerin yapılacağı aktarıldı. AFAD Bursa personeli, özellikle kamu kuruluşlarında evrak kayıt ve posta biriminde görev yapan personellerin KBRN şüpheli postalara karşı dikkatli olması gerektiğine vurgu yaptı.

AFAD personeli, İyi yapılmış hazırlıkların kayıpları azaltacağına, afet ve acil durumlarda iyileştirme çalışmalarının hızlandırılabileceğine işaret etti.

 

Eğitim süresince teorik ve uygulamalı aktiviteler yapılarak; kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditler ve şüpheli posta hakkında bilgiler verildi. Eğitim sonrasında kamu çalışanlarına katılım sertifikası verildi. 
Bu haber 414 kez okunmuştur.
Kategori:
18.7.2018 04:11:44 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.