Mesleki eğitimde önemli protokol

Mesleki eğitimde önemli protokol

13 Eylül 2017 Çarşamba 12:34

Orhangazi Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi ile Componenta Dökümcülük A.Ş.arasında Mesleki Eğitime Tam Destek (METAD) protokolü imzalandı.

Orhangazi Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi ile Componenta Dökümcülük A.Ş.arasında Mesleki Eğitime Tam Destek (METAD) protokolü imzalandı.

 

Orhangazi Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek lisesi arasında önemli protokol. Metal sektörüne nitelikli iş gücü yetiştirmek,mesleki ve teknik eğitimin kalitesini yükseltmek ve cazibesini artırmak böylelikle ekonomik ve sosyal kalkınmayı desteklemek için Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından finansmanı sağlanan Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek (METAD) projesi kapsamında Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, MESS Eğitim Vakfı ve Componenta arasında karşılıklı protokol imzalandı. Orhangazi ATML Okul Müdürü Erol Türkyılmaz, Componenta adına İnsan Kaynakları Sorumlusu İlker Kaya, MESS Eğitim Vakfı adına Uzman Sabrie Karakaya’nın hazır bulunduğu toplantıda proje kapsamında Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerine ve Öğrencilerine yönelik; Kariyer Destekleme Programı çerçevesinde İş piyasası danışmanlığı ve kariyer rehberliği, Meslek günlerinin düzenlenmesi, Yönetici, Öğretmen ve Öğrenci eğitimleri, Ortak Proje çalışmaları,Üye işletme bursu verilmesi kararlaştırıldı. Daha önce de Gemlik´te kurulu Borçelik fabrikası ile işbirliği protokolü imzalayan Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri çevrede kurulu diğer iş yerleri ile de görüşmelerin sürdürüldüğünü Mesleki Teknik Eğitimin gereken önemi kazanması için gerekli çalışmaların yapılacağını belirttiler. 
Bu haber 247 kez okunmuştur.
Kategori:
22.6.2018 04:51:37 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.