Gölpark sorunu çözülüyor

Gölpark sorunu çözülüyor

13 Eylül 2017 Çarşamba 12:41

Orhangazi’de Hürriyet Mahallesinde yap işlet devret modeli ile hayata geçirilen ancak açılışından kısa bir süre sonra kapatılan Gölpark sorunun çözümü için Orhangazi Belediyesi kolları sıvadı. 

Orhangazi’de Hürriyet Mahallesinde yap işlet devret modeli ile hayata geçirilen ancak açılışından kısa bir süre sonra kapatılan Gölpark sorunun çözümü için Orhangazi Belediyesi kolları sıvadı. Belediye Meclisi, Eylül ayı ikinci birleşiminde Gölpark’ın 25 yıllık intifa hakkının satın alma veya takas yoluyla Orhangazi Belediyesi´ne kazandırılmasına karar verdi.

 

Orhangazi Belediyesi’nin Eylül ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu gerçekleştirildi. Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan ilk oturumda Hukuk Komisyonuna havale edilen Gölpark tesislerinin satın alınması yada takas yolu ile Orhangazi Belediyesi’ne kazandırılması konusu eylül ikinci meclisinde görüşülerek karara bağlandı.

MECLİS KOMİSYON KARARINI ONADI

Orhangazi’de yıllardır yılan hikayesine dönen ve bir türlü çözülemeyen Gölpark konusu ile ilgili kolları sıvayan Orhangazi Belediyesi, arsası Belediyeye, yap-işlet-devret modeli ile inşa edilen ve 25 yıl müddetli intifa hakkının özel bir işletmeye ait olduğu Gölpark için tarihi bir karar aldı.  Hukuk komisyonu Gölpark´ın takas yada satın alma yoluyla Orhangazi Belediyesi´ne kazandırılmasının uygun olduğuna karar verdi. Meclis ise komisyon kararını onadı.

2011´DE YAPILMIŞTI

Yap-işlet-devret modeli ile inşa edilen Gölpark AVM´nin işletme süresi 2011 yılında başlamıştı. 2036 yılına kadar işlet hakkının yüklenici firmaya ait olduğu Gölpark uzun süredir kullanılmıyor ve bakımsızlığı ile gündeme geliyordu. Bir süre önce yeniden tadilata alınan binada sadece sinema salonu hizmet veriyor. Meclis´in karar almasından sonra Belediye başkanı Neşet Çağlayan, Gölpark´ın satınalma veya takas yöntemi ile Belediye´ye kazandırma seçeneklerini masaya yatırıp firma ile görüşmeler yapacak.

KOMİSYON KARARLARI GÖRÜŞÜLDÜ

 

Meclis´in Eylül ayı ikinci birleşiminde komisyonlardan gelen 13 konu görüşülerek karara bağlandı. Birimler arası ödenek aktarılması, mahalle statüsüne geçen eski köylerde su aboneliklerinin BUSKİ yönetim kurulu kararına uygun olarak yapılması ve imar değişiklikleri de görüşülerek komisyonlarda alınan kararlar doğrultusunda onandı. 
Bu haber 453 kez okunmuştur.
Kategori:
22.6.2018 04:51:52 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.