Mesleki eğitim hamlesi devam ediyor

Mesleki eğitim hamlesi devam ediyor

28 Eylül 2017 Perşembe 09:59

Orhangazi EML ile Borusan Arasında Mesleki eğitim protokolü imzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında imzalanan Okul-İşletme İşbirliğinin Geliştirilmesine Yönelik Protokol kapsamında Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Borusan Holding bünyesinde Gemlik´te kurulu  Borçelik Firması ile İşbirliği protokolü imzalandı.

 

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası öncülüğünde başlatılan Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek (METAD) projesi kapsamında daha önce Componenta Fabrikası ile İşbirliği protokolü imzalayan Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, daha önce de istihdama yönelik Öğrenci koçluğu, konusunda işbirliği yaptığı  Borçelik firması ile; öğrenci- öğretmen eğitimleri, Okul atölye şartlarının iyileştirilmesi, Mesleki teknik eğitimin tanıtılması ve yaygınlaştırılması konularında işbirliğinin geliştirilmesi konularında mutabakat sağlandı. Gemlik Borçelik Fabrikasında yapılan toplantıya Okul Müdürü Erol Türkyılmaz, Borçelik Firması adına Eğitim Sistemleri Birim Yöneticisi Emre Bülbül, MESS Eğitim Vakfı uzmanları Sabri Karakaya ve Müge Yaman katıldı.
Bu haber 521 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:18:46 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.