Yeşil Kırma zeytin zamanı

Yeşil Kırma zeytin zamanı

3 Ekim 2017 Salı 12:45

Orhangazi’de zeytin hasadı öncesinde kırma zeytin dönemi başladı. Daha önce tek tek kırımı yapılan yeşil zeytinler artık makine marifeti ile yapılıyor.

Orhangazi’de zeytin hasadı öncesinde kırma zeytin dönemi başladı. Daha önce tek tek kırımı yapılan yeşil zeytinler artık makine marifeti ile yapılıyor. Yeşil kırma zeytin ise tezgahlardaki yerini aldı. Yeşil Kırma zeytin 5 TL ile 8 TL arasında alıcı buluyor.

 

Orhangazi’de zeytin hasat mevsimi öncesinde yeşil kırma zeytin dönemi de başladı. Zeytin diyarı Orhangazi’de tüketicilerin en fazla tercih ettikleri yeşil kırma zeytin tezgahlardaki yerini aldı. Yeşil kırma zeytin satışı yapan esnaf ise daha önce tek tek kırımı yapılan yeşil zeytinin artık makine marifeti ile gerçekleştiriliyor. Tezgahlarda yerini alan yeşil kırma zeytin ise tüketiciden büyük ilgi görüyor. Yeşil kırma zeytin kırılmış hali ile 5 TL ile 8 TL arasında kilo fiyatından alıcı buluyor. 
Bu haber 356 kez okunmuştur.
Kategori:
19.9.2018 22:33:34 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.