MOBESE'de Kamera montajı başladı

MOBESE'de Kamera montajı başladı

5 Ekim 2017 Perşembe 15:20

Orhangazi’de alt yapısı tamamlanan MOBESE sisteminde yüklenici firma kamera sistemini de yerleştirmeye başladı.

Orhangazi’de alt yapısı tamamlanan MOBESE sisteminde yüklenici firma kamera sistemini de yerleştirmeye başladı. Yeniköy Kavşağında başlatılan kamera montaj çalışmaları kapsamında 16’sı 360 derece hareketli toplamda 60 kamera yerlerine yerleştirilecek. Kameraların montajından sonra ise sistem hayata geçirilmiş olacak.

Orhangazi’de alt yapı ve direk montajları tamamlanan MOBESE sisteminde kameraların yerleştirme işlemi başladı. Bursa bölgesinde merkez ve bazı ilçelerde yürütülen MOBESE sistemi Orhangazi Belediyesi tarafından daha önce alt yapı çalışmaları tamamlanmıştı.

KAMERA MONTAJLARI BAŞLADI

Şehrin bir çok bölgesinde tamamlanan alt yapı çalışmalarının ardından kameraların montajının yapılacağı direkler de yerleştirilmişti. Dün itibarı ile Yeniköy Kavşağında çalışmalarına başlayan ekipler şehrin tüm noktalarında kamera montajlarını tamamlayacak.

EMNİYET MÜDÜRÜ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Savunma Bakanlığı ortaklığında yapılacak olan MOBESE çalışmalarını yerinde inceleyen Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, ekiplerden bilgi aldı. Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, şehrin farklı noktalarında ve ana yol üzerinde ve kavşaklarda kamera ve plaka takip sistemi kurulacağını ve kamera montajlarının 1 hafta içinde tamamlanacağını belirtti.

TOPLAM 60 KAMERA İLE İZLENECEK

 

Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, ilçe genelinde 16 adet 360 derece hareketli, 44 adet de sabit olmak üzere 60 kamera yerleştirileceğini belirterek, bu sistemin içinde Plaka Takip Sistemi de yer alacak. Ana yol güzergahı, şehrin ana geçişinde 3 noktada bulunan kavşaklar, Göl yolu ve İznik Yolunun bir bölümünde de kamera sistemleri yer alacak. MOBESE sisteminin kontrol merkezi Trafik Büro Amirliğinde oluşturulan özel sistem odasından yönetilecek dedi. 
Bu haber 413 kez okunmuştur.
Kategori:
19.9.2018 22:34:04 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.