Gölyaka'da binlerce dönüm arazi suya kavuştu

Gölyaka'da binlerce dönüm arazi suya kavuştu

11 Ekim 2017 Çarşamba 13:05

Orhangazi’ye bağlı Gölyaka Mahallesi’nde daha önce yapımı tamamlanan sulama suyu deposunun isale hatları da tamamlandı.

Orhangazi’ye bağlı Gölyaka Mahallesi’nde daha önce yapımı tamamlanan sulama suyu deposunun isale hatları da tamamlandı. Yapılan çalışma ile Gölyaka bölgesinde binlerce dönümlük arazi suya kavuşmuş oldu.

 

Orhangazi Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri Gölyaka Mahallesinde BUSKİ tarımsal planlama ve Yatırım Daire Başkanlığı ile birlikte tarımsal sulama amaçlı su deposu ve isale hattı ile dağıtım hattını tamamladı. Gölyaka Mahallesinde daha önce il özel idare tarafından yapılan su deposundan Gölyaka Mahallesi’nin üst kesimlerindeki zeytinlik alanlarına kadar uzanan sulama hatları ve isale hatları tamamlanarak hizmete sokuldu. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Gölyaka’da bölgesinde yüksek kesimlerde bulunan binlerce dönümlük zeytinlik alan da suya kavuşmuş oldu. Çalışmalar nedeniyle Gölyaka Muhtarı İsmail Şahin, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Büyükşehir Belediye başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. 
Bu haber 289 kez okunmuştur.
Kategori:
23.9.2018 06:31:52 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.