2018 bütçesi 92,5 milyon TL

2018 bütçesi 92,5 milyon TL

11 Ekim 2017 Çarşamba 13:56

Orhangazi Belediyesi’nin Ekim Ayı Belediye Meclisinin Ek Meclis toplantısı başkan Neşet Çağlayan başkanlığında yapıldı. 

Orhangazi Belediyesi’nin Ekim Ayı Belediye Meclisinin Ek Meclis toplantısı başkan Neşet Çağlayan başkanlığında yapıldı. Perşembe günü yapılan ilk meclis toplantısında bazı komisyonlara havale edilen maddelerin görüşülüp karara bağlandığı Meclis toplantısında Kale yolunda ağır tonajlı araçlar için yapılacak yol ile ilgili imar değişikliği onaydan geçerken, belediyenin 2018 yılı Tahmini bütçesi de 92,5 Milyon TL olarak kabul edildi.

Orhangazi Belediyesi’nin Perşembe günü yapılan Ekim Ayı Belediye Meclis toplantısının Ek oturumu Neşet Çağlayan başkanlığında Meclis toplantı salonunda yapıldı. Perşembe günü yapılan ilk oturumda bazı komisyonlara havale edilen toplam 9 maddenin görüşülüp karara bağlandığı mecliste 2018 Mali Yılı Bütçesi görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen maddenin komisyon raporuna göre ise Orhangazi Belediyesi’nin 2018 yılı tahmini bütçesi gelir ve gider denk şekli ile 92,5 milyon TL olarak onaydan geçti. Ek meclis toplantısında ayrıca 2018 Mali Yılı Gelir Bütçesi tarifeleri de plan ve bütçe komisyonundaki görüşülüp karara bağlandığı hali ile onaydan geçti. İmar Komisyonuna havale edilen bazı maddeler de  Mecliste komisyon raporları doğrultusunda kabul gördü.

ALTERNATİF YOL İMAR DÜZENLEMESİ TAMAM

Orhangazi Belediyesi’nin daha önce yapımına başladığı ve bazı şikayetler ve imar düzenlemeleri nedeniyle bekletilen Kale yolundaki ağır tonajlı araçlar için alternatif yol çalışması ile ilgili imar planı düzenlemesi de ek meclis toplantısında kabul edildi. Orhangazi’ye bağlı kırsal mahallelerde bazı cadde ve sokakların aynı isme sahip olmasından dolayı bazı isimlerde değişikliğe gidilmesi de onaydan geçti.

TOKİ 4.ETAP İÇİN İMAR DÜZENLEMESİ TAMAM

 

Orhangazi’de Arapzade Mahallesi’nde yapılması planlanan yeni TOKİ projesi ile ilgili plan tadilatına İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Alanı konulması ile ilgili yapılan itiraz da imar komisyonunda kabul edildikten sonra dünkü Ek Meclis toplantısında kabul edildi. Bununla birlikte TOKİ yeni projesi ile ilgili olarak plan düzenlemesi tamamlanmış oldu. 
Bu haber 360 kez okunmuştur.
Kategori:
23.9.2018 06:32:36 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.