Genç işçinin feci sonu

Genç işçinin feci sonu

13 Ekim 2017 Cuma 11:00

Orhangazi’de Gedelek ile Karsak arasında kalan bir arazide bir firmanın trafodan ana hat direğine elektrik çekilmesi işinde çalışan bir işçi elektrik akımına kapılması sonucu hayatını kaybetti.

Orhangazi’de Gedelek ile Karsak arasında kalan bir arazide bir firmanın trafodan ana hat direğine elektrik çekilmesi işinde çalışan bir işçi elektrik akımına kapılması sonucu hayatını kaybetti. Çalışma esnasında hattın elektriğinin UEDAŞ tarafından kesildiği ancak bir başka firmaya ait jeneratörün geri enerji beslemesi sonucu elektriğe kapıldığı belirtildi.

 

Olay dün saat 11:00 sıralarında Orhangazi’ye bağlı Gedelek ile Karsak mahalleleri arasındaki bir arazide meydana geldi. Alınan bilgilere göre özel bir şirkette çalıştığı belirlenen Vatan Kılıç (35) isimli şahıs, bir işyeri için ana elektrik hattından işyeri trafosuna hat çekmek için elektrik direğinde çalışmaya başladı. Çalışma nedeniyle UEDAŞ’ın ana hattaki elektriği kesildiği belirlenirken, genç işçi Vatan Kılıç’ın çalıştığı esnada bir başka işyerine ait jeneratörden geri enerji beslemesi yapılmasından dolayı Kılıç elektrik akımına kapıldı. Elektrik direğinde asılı kalan Vatan Kılıç için olay yerine sağlık ekipleri ve itfaiye ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve UEDAŞ’ın sepetli aracı ile Vatan Kılıç direkten indirilerek ambulansa kondu. Orhangazi Devlet Hastanesine kaldırılan Vatan Kılıç burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Orhangazi Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Vatan Kılıç’ın cesedi Cumhuriyet Savcısı’nın ilk incelemesinin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 
Bu haber 524 kez okunmuştur.
Kategori:
19.9.2018 07:07:38 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.