Şehidimizin ismi El-Bab'da okulda yaşayacak

Şehidimizin ismi El-Bab'da okulda yaşayacak

13 Ekim 2017 Cuma 11:19

Geçtiğimiz yıl aralık ayında Suriye’nin El Bab kentinde şehit düşen Orhangazili şehit Binbaşı Bülent Albayrak’ın adına El-Bab’da bir okul açıldı. Okul yapılan törenle hizmete girdi. 

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında El-Bab’da şehit düşen Orhangazili şehit Binbaşı Bületn Albayrak’ın ismi binbaşının şehit düştüğü El-Bab’da yeni yapılan bir ilkokula verildi. Fırat Kalkanı Harekatında şehit düşen Binbaşı Bülent Albayrak adına Milli Eğitim Bakanlığının da desteği ile Suriye’nin El-Bab Kentinde bir ilkokul inşa edildi.

OKULUN AÇILIŞI YAPILDI

Şehit Binbaşı Bülent Albayrak İlkokulu El-Bab´da eğitime açıldı. Geçen yıl Aralık ayında Fırat Kalkanı harekatı esnasında şehit düşen Binbaşı Bülent Albayrak’ın isminin verildiği okul için El-Bab’da bir de tören düzenlendi. Törene El-Bab’da çok sayıda vatandaş ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

ŞEHİDİN İSMİ YAŞATILIYOR

El-Bab’da şehit düştükten sonra 2016 yılının Aralık ayında Orhangazi’de toprağa verilen Bülent Albayrak’ın ismi böylece El-Bab’da hizmet verecek okulda yaşatılmış olacak. Bülent Albayrak’ın Orhangazi’deki cenaze töreni mahşeri bir kalabalığa sahne olmuş, Orhangazi şehidini bağrına basmıştı. 
Bu haber 324 kez okunmuştur.
Kategori:
23.9.2018 08:24:58 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.