Jandarmadan dev uygulama

Jandarmadan dev uygulama

23 Ekim 2017 Pazartesi 12:51

Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan huzur uygulamasında bir gecede 2 bin 500 kişi ile 670 araç sorgulandı.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan huzur uygulamasında bir gecede 2 bin 500 kişi ile 670 araç sorgulandı. Aranan 12 şahsı yakalayan jandarma ekipleri, kumar oynattıkları tespit edilen derneklere de gece baskını yaptı. 
Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, dün gece Yıldırım ilçesindeki bazı mahallelerde huzur operasyonu yaptı. Yalova yolu üzerindeki jandarma komutanlığından çıkan, aralarında komando ve JÖH timlerinin de bulunduğu ekipler Yıldırım ilçesindeki geniş çaplı operasyona başladı.
Jandarma ekiplerinin ilk durağı Samanlı Mahallesi oldu. İstihbarat şubesinin çalışması neticesinde kumar oynatıldığı tespit edilen bir derneğe yapılan baskında ele geçirilen kumar makineleri ile şans toplarına ve tombala kartlarına savcılık kararıyla el konuldu. 2´inci durak olan Karapınar Mahallesi´nde narkotik ve bomba arama köpeklerinin de katıldığı baskında aranan 12 şahıs yakalandı. Bir miktar uyuşturucu maddenin ele geçirildiği uygulamada 91 iş yeri kontrol edildi. 7 araca cezai işlem uygulanırken 3 araç trafikten men edildi.
Yapılan bu tür uygulamaların mevcut huzur ve güven ortamının devamı, vatandaş nezdinde güvenlik algısına yönelik farkındalık oluşturmasına katkı sağlayacağını belirten yetkililer, huzur operasyonlarının aralıksız devam edeceğini belirtti.
Bu haber 696 kez okunmuştur.
Kategori:
15.12.2018 18:02:27 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.