ATEŞ PÜSKÜRDÜ

ATEŞ PÜSKÜRDÜ

25 Ekim 2017 Çarşamba 09:35

MHP ilçe başkanı Güneş'ten mühalif kanada sert açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Necati Güneş, muhalif kanat ve Orhangazi´deki oluşum sağlama gayretinde olan kişilere karşı açıklama yaptı. Muhalif kesimi birçok soru yönelterek eleştiren Güneş, MHP içerisine fitne sokmak gayretinde olanlara ateş püskürdü ve ´Müsade etmeyeceğiz´ dedi. 

Siyaset arenasının çetin ve kararlı insanların meydan gösterdiği bir ortamdan ne zaman uzaklaşsa çöplüğüne yeni bir isim kattığını söyleyen Necati Güneş, “Görülen o ki bu çöplük için yeni bir taliplinin doğuşuna tanıklık edecek gibiyiz” dedi. Birçok kesimin düşüncesinde olup dillendirmediği bazı konuların kendilerinin de aklını kurcaladığını anlatan Güneş, “Uyuyan zihinleri uyandırma, belki bilinmeyenleri su yüzüne çıkartma zamanı gelmiştir” diye konuştu.

SEÇİMLERDE NEREDEYDİNİZ?

Güneş cevabını istediği soruları şu şekilde sıraladı: “Şimdi sormak lazım: ‘Bu kadar potansiyeliniz var idi madem, neden seçimlerde harcamadınız? Seçim çalışmalarında bölgede ve yurt genelinde alınan sonuçların sebebi sizin bu -sözüm ona- bahsedilen potansiyeli kullanmamanızdan dolayı mı? Yoksa mevzu bahis edilen potansiyel bir hayal ürünü mü?”

Sizler bu partinin gençlerine verdiğiniz sözleri tutamayıp sonra da bu gençler sizden bunun nedenini sorunca gençler hakkında asılsız, ipe sapa gelmeyen karalama ve yalanlarla gençlerle partinin arasını açan sizler değil misiniz?”

ÖNCE GEÇMİŞİNİZİ TEMİZLEYİN

Yeni parti için sözler verildiğini duyduğunu belirten Güneş, “Neymiş, ‘başkan ben olursam kira ve masaraflarını ben karşılarım’ diyormuş. Bazı insanlar çok da tanıyıp bilmediğimiz kişiler değil. Soruyoruz: düne kadar başında ve yönetiminde bulunduğunuz kurumun kira ve masraflarını ödemeyip kurumu icralık konuma getiren sizler, hangi rant peşindesiniz?” diye sordu. “İlk önce geçmişinizi temizleyin ki geleceğe yüzünüz olsun!” uyarısında bulundu.

SONU ÇÖP TENEKESİ...

Güneş, geçmişi yalan dolanla dolu zihniyetin ve menfaat uğruna siyaset yapanların sonunun çöp tenekesi olduğunu kaydederek, “Sizlerin de layık olduğu yer bu çöp tenekesinin en dibidir. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında menfaat iş görmez maneviyatın ve 5 bin ülkücü şehidin hakkı ve vebali vardır. Bunları bilmeden, bu değerlere saygı göstermeden hareket edenlerin yeri sizlerin yanıdır, yani çöpün en dibi!” ifadelerine yer verdi.

DENGEZİ, GAFİL, HADDİNİZ BİLMEZ...

Güneş sitemlerini de dile getirdiği açıklamasında şu noktalara da değindi: Bir meczup da çıkmış sözüm ona cennet mekan rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş ve Doktrini alıp yeni partiyi bu değerler üzerinde kuracaklarından bahsediyormuş. Bre dengesiz, bre gafil, bre haddini bilmez; o pis ağzın senin bu değerleri alacak kadar şereflendi mi? Doktrini önce aç, ahlakçılıktan okumaya başla. Belki o zaman idrak yetilerin biraz gelişir. Hasbelkader üniversite yıllarında deymiş olduğun bu teşkilatın sinir uçlarıyla bu kadar oynama!” dedi.  Güneş, lidere ve teşkilatlara hakaret, verdiği hiçbir sözü tutmayan kişiler olduğuna vurgu yaptığı kesim için şunları kaydetti; “Sonra suçlu genel merkez, lider, teşkilat! Hiç aynaya bakıp kendiniz sordunuz mu ‘Biz nerede hata yaptık diye. Gerçi nereniz doğru ki hata yapmayasınız.   Hakaret ettiğiniz lider ve teşkilatların bu ülkenin sigortası konumundadır. Bunu bilir, bazen de bazı ortamlarda istem dışı olarak ağzınızdan kaçırırsınız. Bunu bilerek hâlâ bunları yapıyor iseniz tek bir sıfat taşıyorsunuz demektir. O da menfaat uğruna her değerini satabilen vatan haini!”

MÜSADE ETMEYECEĞİZ

Güneş, mesaj verdiği kişilerden, yeminli ülkücüler ve Türk milliyetçileri olarak bu kişilere ve onların zihniyetlerine hiçbir zaman müsaade etmeyeceklerinden emin olmalarını istedi. Her nerede olursa olsun “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” diyenler olarak hareket edeceklerini bildiren Güneş, “Bu ülkenin altına menfaatleriniz uğruna dinamit döşemenize müsaade etmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

SESSİZLİĞİMİZ TERBİYEMİZDENDİR

 

Güneş, bu kişilerin attığı her adımı, kullandığı her kelimeyi seçerek ve tartarak kullanması konusunda son bir kez uyarmak isteğini dile getirerek, “Sessizliğimiz korkumuzdan değil, almış olduğumuz asil ve şerefli ülkücü terbiyesindendir; bilmenizi istedik” sözleriyle açıklamasını noktaladı. 
Bu haber 481 kez okunmuştur.
Kategori:
18.12.2018 21:14:52 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.