Aktaş'ın ismi parti teşkilatında açıklandı

Aktaş'ın ismi parti teşkilatında açıklandı

3 Kasım 2017 Cuma 12:43

Recep Altepe'nin istifasının ardından AK Parti'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş oldu.

Recep Altepe´nin istifasının ardından AK Parti´nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş oldu. Ak Parti grubu il binasında bir araya geldikten sonra adayın ismini Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden sorumlu genel başkanı Erol Kaya açıkladı. Buradaki toplantıya Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Ak Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya’da katıldı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, bugün belediye başkanlık seçiminin yapılacağı Büyükşehir Meclisi öncesinde, adaylarını İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş olarak açıkladı. Parti binasındaki toplantıda konuşan İl Başkanı Ayhan Salman, “İstişare kültürüne açık, demokratik yöntemlerle çalışan bir grubuz. Bayrak değişiminin de teşkilat mensuplarını düşüncelerini alarak, bugün grubumuzla istişare ederek ilan etmek için buluştuk. Temayül sonuçlarına göre üç belediye başkanı arkadaşımızı genel merkeze Cumhurbaşkanımızla mülakat için götürdük. Genel başkanımızın kararıyla bugün grup toplantımızı yapıyoruz” dedi.

 

“ADAYIMIZ AKTAŞ”
Recep Altepe´den boşalan Büyükşehir Başkanlığı ile ilgili teşkilatla istişare ettiklerini açıklayan Kaya, şunları söyledi:
“3 arkadaşımız temayülde ortaya çıktı. Partimizin üst kurullarına sunduk. Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımıza arz ettik. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle İnegöl Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na adaylığı uygun görüldü. Kendisine Ak Parti grubu adına hayırlı olsun diyorum. Devralacağı görevi en iyi şekilde sürdüreceğine inanıyorum. AK Parti’de süreç bayrak yarışı gibidir. Tıpkı olimpiyatlarda olduğu gibi bayrağı alır, bir sonrakine devreder. AK Parti’de bayrağı alıp bir sonrakine devam eden onunla koşmaya devam ediyor. 11 milyon AK Parti ailesi koşmaya devam ediyoruz. Gücümüzü bundan alıyoruz.”
“HER SANİYEMİZİ DOLU DOLU GEÇİRECEĞİZ”
Alinur Aktaş ise, yeni bir süreci ülke olarak hep birlikte yaşadıklarını ifade ederek, “Bu süreci halka hizmet yarışında bayrak değişimi olarak görüyoruz. Bursalı hemşehrilerimizin gönüllerine talibiz. Bu kadim şehre hizmet etmiş ilk Bursa Belediye Başkanımız Sadrettin Efendi´den başlayarak, büyüğüm, hocam, rahmetli Hikmet Şahin, son belediye başkanı ağabeyim, büyüğüm Recep Altepe´yi, taş üstüne taş koydukları için şükranla, minnetle anıyorum. Bursa bir sevdadır, Bursa bir aşktır. Bursa evliyalar, padişahlar şehridir. Bursa büyük kuruluşa şahitlik etmiş, cihan imparatorluğunun ilk başkentidir. Halka hizmetkar olmak dışında başka bir düşüncemiz yok. Gücümüzü halktan aldık. Bu işin neferleri olarak bizlerin düsturudur. 17 ilçemiz var. Her karışına önem ve değer vereceğimizi, başkan arkadaşlarımızla planlayacağımızı ifade etmek istiyorum. 25 yıllık eşime, çocuklarıma teşekkür ediyorum. Annem ne olursun oku, bu memlekete hayırlı evlat ol derdi. 47 yıl kulaklarımı çınlattı. Rabbim hem annemi, hem de tüm rahmet-i Rahman’a kavuşmuş annelerimizin mekanını cennet eylesin. Yarın inşallah sabah namazında Emirsultan’dan başlayarak her saniyemizi, dakikamızı dolu dolu geçireceğimizi ifade ediyorum” dedi.

 
Bu haber 290 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2018 06:18:07 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.