Belediyesepor adına büyük yarışa katıldılar

Belediyesepor adına büyük yarışa katıldılar

6 Kasım 2017 Pazartesi 09:58

Orhangazi'de bisiklet sevdası 3 sporcu, İzmir'de gerçekleştirilen Veleoturk gran fondo Çeşme yarışmalarına Orhangazi Belediyesi'nin sponsorluğunda Belediyespor adına katıldılar.

Orhangazi´de bisiklet sevdası 3 sporcu, İzmir´de gerçekleştirilen Veleoturk gran fondo Çeşme yarışmalarına Orhangazi Belediyesi´nin sponsorluğunda Belediyespor adına katıldılar.

 

Ülkemizde günden güne değeri artan bisikletli ulaşım ve Bisiklet spor dallarından bisiklet yarışları her geçen gün önem ve değer kazanıyor. Böylesine güzel etkinlikler ve sportif faaliyetlere önem veren Orhangazi Belediyesi, Veleoturk gran fondo Çeşme yarışı için belediye adına yarışa katılmak üzere ilçemizden üç kişilik ekibi cumartesi sabahı İzmir Çeşme ye göndermek üzere yola çıktı. Büyük yarışmaya Orhangazi Belediyespor adına Adem Kadıoğlu, Hamza Demirel ve İbrahim Bilal Baykan katıldı. Yarışlara katılan ekip adına açıklama yapan Adem Kadıoğlu şunları söyledi; Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde sportif faaliyetleriyle gündeme gelen ve Uluslararası etkinliklere imza atan Gran Fondo ( uzun mesafe ) bisiklet yarışıdır. Gran Fondo " Bir çocuk Gülerse Dünya güler " projeleri ile güzel etkinlikler içinde bulunmakta. Böylesine güzel etkinlikler içinde bulunmak ve " bir çocuk gülerse Dünya güler kampanyasına katkıda bulunmak için Belediyemiz adına yarışa katılacak olanlar Gran Fondo katılımcıların fiziksel ve performans durumuna göre katılmasını kolaylaştırmak amacıyla iki ayrı mesafede yarış organize etmektedir. Gran Fondo Çeşme 101 km ile uzun mesafe katılımcılarının sayısı 673 kişiden oluşmaktadır. Gran Fondo Çeşme 47 km lik mesafe ile kısa parkuruna 821 katılımcı sayısı ile etkinliğe imzalarını atmakla ülke genelinde güzel etkinlikler için örnek organizasyonlar oluşmasına vesile olmuşlardır. İlçemizin İdari Mülki Amiri değerli Dr. Yalçın Yılmaz ve Belediyemiz adına değerli Başkanımız Neşet Çağlayan´ın, Orhangazi Ticaret ve sanayi odası başkanı ilçemizin değerli İş adamlarından Erol Hatırlı´nın spora ve sporcuya verdiği önemi bizzat biliyor, kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dün olduğu gibi bugün de sporcunun yanında olan büyüklerimize, yerel basını Tuna gazetesi ile ilçemizin spor müdürlüğüne ayrıca teşekkürlerimizi sunarız. Yarınımız olan gençlerimizin yarınlara daha güzel umutlarla bakıp tek spor dalının futbol olmadığını görmeleri açısından bu gibi desteklerin gençlerimizi birlik beraberlik içinde sosyal etkinlikler içinde bulunmalarına büyük katkılar sağlayacaktır. Sporun her dalında ayrı bir önem ve güzellikler olduğunu bilmeyen toplum yoktur. Ailelerinin güvenli bir şekilde emanet edebileceği etkinlikler ve sportif faaliyetlerin her daim desteklenmesi temiz bir toplum için faydalı olacaktır. Spor İnsanın yüreğine ve aklına hüküm sürdüğü süreç içerisinde çocuklarımızın kötü alışkanlıklara yaklaşmasını önlemiş oluruz. Gerek yerel yönetim gerek ilçemizin ileri gelen büyükleri sayesinde birlikte sağlıklı yaşam etkinlikleri kapsamında buluşmak dileğimizdir. Gerek sosyal medyada gerek görsel ve sesli medyada bizlere destek veren değerli arkadaşlarınıza da canı gönülden teşekkür ederiz.
Bu haber 286 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2018 06:20:27 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.