Çavuşoğlu'ndan Aktaş'a hayırlı olsun ziyareti

Çavuşoğlu'ndan Aktaş'a hayırlı olsun ziyareti

6 Kasım 2017 Pazartesi 10:06

Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.<

Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

 

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’nun ziyaretine; İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve teşkilat üyeleri katıldı. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı olmasının akabinde kabine, merkez yönetim organları ve il ile ilçe teşkilatları olduğu kadar belediyelerde de bir takım değişiklikler yapılması ihtiyacının doğduğunu hatırlattı. Ortaya çıkan bu hassasiyetin tamamen milletin talepleri doğrultusunda oluştuğunu ve yapılan istişareler sonucunda Büyükşehir Belediye eski Başkanı Recep Altepe’nin istifasıyla boşalan koltuğa Başkan Aktaş’ın seçildiğini belirten Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, “Buradan Sayın Recep Altepe’ye ‘Bursa’ya yapmış olduğu hizmetleri nedeniyle’ teşekkür ediyorum. Yaşanan bu değişimin Bursamıza ve burada yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a dönerek yeni görevinde başarılar diledi. Yaptığı konuşmada Bursa’nın sıradan bir şehir olmadığını, kendisine has kodları ve sosyolojik yapısıyla adeta Türkiye’nin bir minyatürünü teşkil ettiğini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, “Bundan sonraki süreçte sizlerin sorumluluğu büyüktür. İnegöl Belediye Başkanlığından aldığınız tecrübe ve insanlarla olan güler yüzlü iletişiminizle, istişareler sonucunda ortaya koyacağınız çalışmalarla inşallah Bursamızın değerine değer katacaksınız. Merkezi ve yerel yönetimlerin desteğiyle Bursa, inşallah önümüzdeki süreçte insana dokunanların ve bize yakışanların yapıldığı bir hizmet yoğunluğu yaşayacak” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da ziyareti nedeniyle Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’na teşekkür etti. Tüm belediye başkanları ve teşkilat mensuplarıyla birlikte kompleks içerisinde olmadan kendilerine verilen makamları fırsata çevirmek ve Bursa adına avantaja dönüştürmek için var güçleriyle çalışacaklarını kaydeden Başkan Aktaş, “Geldiğiniz için ayaklarınıza, yüreklerinize sağlık” ifadelerini kullandı. Başkan Aktaş, ziyaretin anısına Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’na BUSMEK kursiyerlerinin yaptığı el işi ipek tablo hediye etti. 
Bu haber 331 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:55:34 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.