“3,5 yılda 250 milyonluk yatırım kazandırdık”

“3,5 yılda 250 milyonluk yatırım kazandırdık”

9 Kasım 2017 Perşembe 13:01

Ak Parti Orhangazi İlçe başkanı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Ak Parti ilçe başkan yardımcıları ile birlikte Parti lokalinde düzenlediği basın toplantısı ile yerel ve kamu yatırımları ve son günlerde gündeme gelen bazı konular ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ak Parti Orhangazi İlçe başkanı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Ak Parti ilçe başkan yardımcıları ile birlikte Parti lokalinde düzenlediği basın toplantısı ile yerel ve kamu yatırımları ve son günlerde gündeme gelen bazı konular ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mustafa Kaya, yerel anlamda 3,5 yılda Orhangazi’de tam 250 milyon TL’lik yatırımın gerçekleştiğini belirterek, Ak parti hizmetin partisidir. Gecemizi gündüzümüzü Orhangazi’de hayata geçirilecek yatırımlar için ayırıyoruz. Bundan sonra da hizmet için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz dedi.

 Ak Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İl başkan yardımcıları ve teşkilat mensupları ile birlikte parti lokalinde değerlendirme toplantısı yaptı. AK Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya son günlerde eleştiri konusu olan BUSKİ ve su faturalarının yanı sıra Devlet Hastanesi ile ilgili eleştirilere de değindiği basın toplantısında BUSKİ ile ilgili vatandaşlardan gelen her şikayeti değerlendirip ilgili mercilere ulaştırdığını belirtti. Mustafa Kaya su faturaları konusunda da gerekli girişimleri yapıyoruz dedi. Devlet Hastanesi ile ilgili gelen eleştirilere de yanıt veren Mustafa Kaya, hastanemiz 5 yıldızlı otel konforunda. Orhangazi’de işi olmayan, bol vakti olan yada niyeti iyi olmayan bazı kesimlerin yaptıkları bu konudaki eleştirileri ise ciddiye almadığımızı belirtmek istiyorum. Hastanemizde uzman açığı bulunmuyor. Tek uzman açığımız var onun yerine de Bursa’dan düzenli bir şekilde geçici görevle gelen doktorumuz mevcut. Yine son dönemde 9 pratisyen hekim ataması da gerçekleştirildi. Hastanemiz ile ilgili vatandaşlarımızdan her zaman olumlu tepkiler alıyoruz dedi.

 SEÇİM VAATLERİMİZİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ YERİNE GETİRDİK

Ak parti İlçe başkanı Mustafa Kaya, 3,5 yıl önce belediyeyi devralmadan önce seçim sürecinde bazı seçim vaatleri bulunduğunu belirterek, seçim vaadimizde yer alan hizmetlerin neredeyse tamamına yakınını yerine getirmiş bulunuyoruz. 5 yıl sonunda bu vaatlerin yüzde 95’lik bölümünü de bitirmiş olacağız. Bu konuda yüzde 98 dememdeki neden Cumhuriyet Alanı meydan projesi nedeniyle. Kamulaştırmalarına başlayacağımız Meydan projesi konusunda 5 yıl sonunda mutlaka başlanmış olacak dedi.

 3,5 YILDA 250 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya 5 yıl sonunda Orhangazi için hedeflenen yatırım miktarını 300 milyon TL olarak planladıklarını da belirterek, 3,5 yılda, yani şu an itibarı ile Orhangazi’de tam 250 milyon TL’lik yatırımlar hayata geçirildi. Kamu yatırımlarımız, Orhangazi Belediyesi’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar ilçe için yaptığı çalışmaların toplam maddi karşılığı 250 milyon TL. Bu rakam 5 yıl sonunda 300 milyon TL’yi bulacak dedi.

 GEÇEN DÖNEM ORHANGAZİ 5 YIL KAYBETTİ

Ak Parti ilçe başkanı Kaya, geçmiş dönemde Orhangazi’nin 5 yıl kaybettiğini vurgulayarak biz bu kayıp yılları telafi için uğraşıyoruz. Bu konuda durmadan tüm ekiplerimizle birlikte çalışıyoruz. Daha fazla gayret içinde olacağız. İlçemizin artık kayıp yıllara tahammülü yok dedi.

 HAYALİNİ KURDUĞUMUZ ORHANGAZİ İÇİN 1 MİLYAR TL YATIRIM YAPACAĞIZ

Ak parti ilçe başkanı Mustafa Kaya 5 yılda ilçe için 300 milyon TL yatırım yapacaklarının altını çizerek, biz çok daha güzel çok daha iyi bir Orhangazi hayal ediyoruz. Bizim hayalimizdeki Orhangazi için 1 milyar TL’ye varan yatırımlar gerçekleştireceğiz. Bu konuda kararlıyız. Çünkü geçmiş yılların kaybı büyük. Orhangazi sosyal yaşantısı, şehir estetiği ve daha yaşanabilir bir kent olması için büyük yatırımlar ihtiyaç duyuyor. Biz bu ihtiyacı karşılayacağız diye konuştu.

KADROLARIMIZ İNANMIŞ VE KENDİNİ HİZMETE ADAMIŞLARDAN OLUŞUYOR

Hizmet için, Orhangazi’ye sevdalı, kendisini hizmete adamış, teşkilatına adamış isimlere ihtiyaç duyulduğunu belirten Kaya, bu da bizim tüm kadrolarımızda mevcut. Orhangazi’ye adanmış insanlardan oluşan bir teşkilatız. Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir değerin teşkilatı olmak bizlere gurur veriyor diye konuştu.

KALAN 1,5 YILDA TÜM TAAHHÜTLERİMİZİ DE YERİNE GETİRMİŞ OLACAĞIZ

Mustafa Kaya açıklamasının devamında şunları söyledi; yerel seçimlere 1,5 yıl var. Bu 1,5 yılda tüm taahhütlerimizi yerine getirmiş, hatta kat kat fazlasını yapmış bir yerel idare olarak insanlarımızın karşısına çıkacağız. Bu inanç bu azim bu sevda bizlerde var. Orhangazi Belediyemizin bugüne kadar ilçedeki sosyal belediyecilik yatırımları belki de 40 yıla bedel çalışmalar.

BİZ VATANDAŞLA SÜREKLİ TEMAS HALİNDEYİZ

Mustafa Kaya Ak Parti’nin kuruluş ve hizmet felsefesinin ilk kuralı vatandaşa dokunmak diyerek, biz bugüne kadar bu felsefe ile hareket ettik ve vatandaşlarımızla sürekli temas halinde olduk. Biz sahadayız. Sokakta işi olmayan, boş vakti çok olan yada bilinçli bir şekilde algı çalışması yürütmeye çalışanlara itibar etmiyoruz. Vatandaşın gözünde, vatandaşın nazarında büyük beğeni toplayan çalışmalarımız var dedi.

4 YILDA 5 SEÇİM ZAFERİ YAŞADIK

Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya göreve geldiği 4 yıllık dönemde 5 ayrı seçim atlattıklarını ve bu seçimlerin tamamında vatandaşın sevgisine ve ilgisine mazhar olduk dedi.

3,5 YILDA 1 MİLYON 380 BİN M2 ASFALT

Ak Parti iktidarının rakamları ortadadır. Yerel yönetimler olarak 3,5 yılda İlçe genelinde tam 1 milyon 380 bin m2  asfalt çalışması Orhangazi’de hayata geçirildi. Bu rakam Orhangazi tarihinde yapılan asfalt miktarının 2 katına tekabül ediyor. Bununla birlikte parke ve kaldırım çalışmaları ile Orhangazi’nin çehresi kısa sürede tepeden tırnağa değişti. Eksiklerimiz yok mu? Elbetteki var. Ama bu eksikliklerimizi de vatandaşlarımızla ve teşkilat olarak istişareler halinde çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz diye konuştu.

BUSKİ’NİN ORHANGAZİ’YE YATIRIM MİKTARI 163 MİLYON TL

Mustafa Kaya BUSKİ yatırımlarının da Orhangazi’de devam ettiğine vurgu yaparak, BUSKİ geride kalan dönemlerde Orhangazi’ye tam 163 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Yerel seçimlerde iş başına geldiğimizde yüzde 50 olan alt yapı çalışmaları tamamlanıp üst yapı çalışmaları hayata geçirildi. BUSKİ bir çok su deposu ve içme suyu hatlarını yeniledi. Halen Nadır Tesislerinde tam 900 tonluk bir içme suyu deposu inşaatı da devam ediyor. Bu yatırımlar artarak devam edecek. Tüm bu çalışmalar yapılırken aksaklıklar, eksiklikler elbetteki olacak. Ancak biz istişareler halinde eksiklerin hepsini gidermiş olacağız dedi.

TEŞKİLAT OLARAK BELEDİYEMİZİ BAŞARILI BULUYORUZ

AK Parti belediyelerinin hizmet ürettiğinin altını çizen Kaya, Ak Parti Orhangazi teşkilatı olarak belediyemizi bugüne kadar ki çalışmaları konusunda son derece başarılı buluyoruz. Bu başarı bir ekip işi, sevda işi dedi. Orhangazi Belediyesi’nin geride kalan dönemdeki yatırım miktarı 50 milyon TL’yi buldu. bizde para yok, imkan yok gibi bahaneler yok. Biz de mazeret üretip yatmak da yok. Orhangazi Belediyesi Balgöç Sosyal Tesislerini inşa etti. Orhangazi bir göçmen kenti. Ama ne yazık ki geçmiş yıllarda göreve gelen herkes Bulgaristan göçmeni o güzel vatandaşlarımıza türlü vaatler sundular ama hiç birisini yerine getirmediler. Ama biz vaat ettik, hayata geçirdik dedi. Elektrik hatlarının yeraltına alınması, MOBESE yatırımının hayata geçmesi, Hürriyet Mahallesi ve siteler bölgesine yapılan iki ayrı kavşak, kaldırım çalışmaları ile şehir estetiğine güzellikler katıyoruz diye konuşan Mustafa Kaya, TOKİ Pazaryeri vaatlerimiz arasındaydı. Bunu da tamamlayıp hizmete soktuk. Hanımlar Lokali hiç bir ilçede olmayan ve ihtiyaca cevap veren son derece önemli bir yatırım. Alt geçitlerin elden geçirilmesi, orta refüjün yenilenip vizyon bir hale getirilmesi de yapılan çalışmalardan sadece bir kaçı dedi. Mustafa Kaya, 3,5 yılda mevcut parklara 70 yeni park ilave edildi. Bunların her biri ilçemizin hizmetine sunuldu. Gıda entegre tesisi projesi yakında başlayacak. Kale ve Göl Sosyal Tesisleri önümüzdeki süreçte başlayıp tamamlanacak. Ak parti kadroları hizmete sevdalı kadrolardır. Biz durmadan yorulmadan çalışmalarımızı tüm ekiplerimizle birlikte sürdüreceğiz dedi.

ARSA SATIŞLARININ HEPSİ İLÇEYE HİZMET OLARAK DÖNDÜ

AK Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya bazı kesimlerin arsa satışları ile ilgili kasıtlı bir algı yürüttüğüne de vurgu yaparak, bugüne kadar Orhangazi’de yapılan tüm arsa satışları ilçeye hizmet olarak geri dönüyor. Bizim için önemli olan hizmet üretmektir dedi. Mustafa Kaya, basın toplantısını şu sözlerle tamamladı; Ak Parti olarak bizim için siyasi görüşü, dünya görüşü ne olursa olsun farketmez. Biz herkese eşit hizmet götüren, her vatandaşın talebine aynı şekilde yanıt veren bir teşkilatız. Bugüne kadar ilçemize yapılan yatırımlar konusunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başkanımız Binali Yıldırım, Bursa Milletvekillerimiz, İl yönetimimiz, ilçe teşkilatımız ve Belediye Başkanımız Neşet Çağlayan’a gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

 
Bu haber 486 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:54:46 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.