Kırpart Çalışanlarından organ bağış kampanyasına büyük destek

Kırpart Çalışanlarından organ bağış kampanyasına büyük destek

9 Kasım 2017 Perşembe 13:08

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, organ bağışına dikkat çekmek ve vatandaşlarda farkındalık yaratmak amacıyla eğitimlere devam ediyor.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, organ bağışına dikkat çekmek ve vatandaşlarda farkındalık yaratmak amacıyla eğitimlere devam ediyor. Orhangazi’de faaliyet gösteren Kırpart Fabrikası çalışanlarına verilen eğitim sonunda 121 kişi organ bağışında bulundu.

 

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Organ ve Doku Bağışı haftası kapsamında, Orhangazi´de bulunan KIRPART firması çalışanlarına yönelik olarak organ bağışı eğitimi düzenledi. Gün boyunca tüm firma çalışanlarını kapsayacak şekilde düzenlenen eğitim, İl Sağlık Müdürlüğü´ne bağlı Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi yetkilileri tarafından 3 oturum halinde toplamda 400 çalışana verildi. Eğitim sonunda ise firma çalışanlarından 121 kişi rekor bir katılım göstererek organ bağışında bulundu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, "Tedavisi yalnızca organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından birini teşkil ediyor. Bu haftanın Organ ve Doku Bağışı Haftası olması münasebetiyle bu duruma dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda vatandaşlarımızda farkındalık yaratmak amacıyla, kamuda ve özel sektörde gerçekleştirdiğimiz organ bağışı seminerlerimize hız verdik" dedi.
Bu haber 323 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2018 06:19:41 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.