“Babayiğitlerin işi zor ama biz arkasındayız”

“Babayiğitlerin işi zor ama biz arkasındayız”

10 Kasım 2017 Cuma 10:40

Türkiye’nin en büyük çelik sanayilerinden olan Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır, yerli otomobil hamlesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin en büyük çelik sanayilerinden olan Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır, yerli otomobil hamlesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Kerem Çakır, haberin kendilerini de çok heyecanlandırdığını belirterek, bu büyük projenin şekillenmesi ile birlikte biz de bu projeye destek olabiliriz dedi.

 

Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır, Yerli otomobil ile ilgili gelişmelerin kendilerini de son derece heyecanlandırdığını belirterek, çünkü bizim de ana sektörümüz otomotiv sektörü. Bakıldığında hale hazırda ürettiğimiz soğuk sac ve galvanizli sac üretiminde Pazar lideri durumundayız. Bu sektöre malzeme tedarik eden firmalar arasındayız hatta lideriyiz. Dolayısıyla bu proje en fazla bizi heyecanlandırdı. Arge çalışmalarımızın aslında büyük bir ağırlığı da otomotiv sektörü ile ilgili. Yeni ürünlerin geliştirilmesi ile alakalı. Dolayısıyla mutlaka destek vermek istediğimiz hem malzeme hem de tasarımında içinde bulunmak istediğimiz bir proje. Babayiğitlerin işleri zor ama biz arkasındayız dedi. Kerem Çakır olaya bir diğer taraftan bakıldığında bu gibi firmalar için de bir avantaj olduğunu belirterek, Türkiye’de kaporta sacından tutun da, diğer otomotiv sektöründe kullanılan yassı çelik aksamına malzemenin alınabileceği bir şirket var Türkiye’de. Bir partner var Türkiye’de. Bu da yerli otomobil konusunda avantaj olacağını düşünüyorum dedi. Kerem Çakır Borçelik ARGE merkezinin yerli otomobil projesine katkısı ile ilgili soruya ise şu anda çok erken, ne tip çelikler kullanılacak ne tip dizayn kullanılacak bunlara bakmak gerek. Bunların hepsini müşteri ile konuşarak geliştiriyoruz. Burada sadece çelikle ilgili değil, tasarımla ilgili de önerilerimizi olabiliyor. Şu anda biraz erken olabilir. Kullanılacak yeni nesil çelik tiplerini bilmiyoruz. Bunlar da belki birlikte oluşturulacak sektörle. Dolayısıyla oluşturulduktan sonra da tüm desteği vermeye hazırız dedi. 
Bu haber 386 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2018 06:17:38 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.