Çocukluğundan beri baba mesleğini yürütüyor

Çocukluğundan beri baba mesleğini yürütüyor

16 Kasım 2017 Perşembe 12:02

Orhangazi’de genç bir adam, çocukluğunda babasının yanında başladığı kalaycılık mesleğini gelişen teknolojiye rağmen ısrarla ayakta tutmaya çalışıyor

Orhangazi’de genç bir adam, çocukluğunda babasının yanında başladığı kalaycılık mesleğini gelişen teknolojiye rağmen ısrarla ayakta tutmaya çalışıyor. Kendisine ait otomobil ile mahalleleri gezen Şaban Karaş kalaycılık ve mutfak eşyalarını parlatma işlemi yürütüyor. Kalaycılık dışında pazarlara da çıkan Şaban Karaş, yaptığı bu meslek ile evini geçindiriyor.

 

Orhangazi’de evli ve 1 çocuk babası olan Şaban Karaş baba mesleği olan kalaycılık ve parlatmacılık mesleğini gelişen teknolojiye inat sürdürmeye çalışıyor. 1970 ve 1980’li yılların en önemli mesleklerden birisi olan kalaycılık, gelişen teknoloji nedeniyle günden güne bitme noktasına gelmişti. Orhangazi’de yaşayan 30 yaşındaki Şaban Karaş, kendisine ait otomobilin bagajına yüklediği malzemeler ile sokak sokak gezerek vatandaşların bakır, alüminyum ve çelik ev eşyalarını parlatmaya, kalaylanacak malzemeleri de kalaylamaya devam ediyor. Babasının yanında çocukluğunda mesleğe başlayan Şaban Karaş kalaycılık mesleği bitme noktasına geldi. Ev eşyaları içinde ne sağlıklı malzeme bakırdan yapılan malzeme. Dolayısıyla evlerde hala bakır kaplar bulunuyor. Biz de isteyen vatandaşların bakır kaplarını kalaylıyoruz. Bunun yanı sıra çelik ve alüminyum mutfak gereçlerinin de parlatma işini yapıyoruz dedi. 
Bu haber 643 kez okunmuştur.
Kategori:
19.1.2019 12:15:52 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.