Çokgüler'den MHP'li Güneş'e sert cevap

Çokgüler'den MHP'li Güneş'e sert cevap

27 Kasım 2017 Pazartesi 13:21

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesine bağlı Orhangazi Temsilcisi Halim Çokgüler, TSK Güçlendirme Vakfı'na ait göl kıyısındaki alanın ihalesiyle ilgili tartışmalara dahil olan ve şahsı hakkında açıklama yapan MHP İlçe Başkanı Güneş'e sert sözler söyledi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesine bağlı Orhangazi Temsilcisi Halim Çokgüler, TSK Güçlendirme Vakfı´na ait göl kıyısındaki alanın ihalesiyle ilgili tartışmalara dahil olan ve şahsı hakkında açıklama yapan MHP İlçe Başkanı Güneş´e sert sözler söyledi.

İznik Gölü Orhangazi sahilindeki Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na ait alanın ihalesiyle ilgili tartışmalar sürüyor. Geçtiğimiz hafta söz konusu alanın ihalesiyle ilgili gazetelere açıklama yapan ve Halim Çokgüler ile oğlu Tuna Çokgüler hakkında sert ifadeler kullanan MHP İlçe Başkanı Necati Güneş´e cevap gecikmedi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesine bağlı Orhangazi Temsilcisi Halim Çokgüler, Cuma günü yaptığı basın toplantısında Güneş´e ağır cevaplar verdi.

´ÇAĞIRDIM GELMEDİ´

Çokgüler, hakkındaki iddialara cevap vermek üzere düzenlediği basın toplantısına, MHP ilçe başkanı Necati Güneş ve vakıf arazisindeki işletmeci olan Gazi Recep Koca´yı da davet ettiğine dikkat çekerek, ´Davet ettim ama gelmediler´ dedi.

´UCUZ KAHRAMANLIK´

Çokgüler, MHP Orhangazi İlçe Başkanı Necati Güneş´e hitaben yaptığı açıklamada şunları söyledi; ´Ucuz kahramanlık peşinde olma. gazetelerde birilerine buluşmak siyaset değildir. Hele Gaziler üzerinden prim yapmak zordur. Bunu bir daha deneme. Gazilere ne zamandan beri sahip çıkıyorsun. Bugüne kadar neredeydin. Gazilere sahip çııyorsun başkanına savaş açıyorsun. Önce işi sahibinden öğren. Siyaseti öğren de gel. Kötü söz sahibinindir. Bu yazılarla ilgili Cumhuriyet Savcılığı´na ifade vereceksin. Kötü sözleri sana iade ediyorum. Herşeydne önce siyaset bu değildir. Herkes haddini bilsin. Hele hele benim oğlum ve bana dil uzatırsan bunun hesabını çok kötü verirsin. Çok yanlış. Sen bugüne kadar hangi gazinin cenazesine, hangi cemiyetine katıldın. Bana bunun cevabını verirmisin.´

´SİYASET LEKE ATMAK DEĞİL´

 

Çokgüler, basın toplantısına Güneş´i davet ettiğini hatırlatarak, ´Siyaset bu değildir. Siz dünyada yokken biz siyaset yaptık. Siyaset insanlara bulaşmak, insanlara leke atmak değildir. O gazeteler aracılığıyla tekrar bizlerden özür dilemelisin.´ dedi.  
Bu haber 372 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:54:41 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.