Eşref Usta'nın ciğeri de meşhur sloganı da

Eşref Usta'nın ciğeri de meşhur sloganı da

27 Kasım 2017 Pazartesi 13:23

Yedi  yıldır Orhangazi’de seyyar bir tezgahta pilav üstü ve ayran satan Eşref Çakmak (52) tadını damakta bırakan pilav üstü ciğeriyle  unvan kazandı. 

Yedi  yıldır Orhangazi’de seyyar bir tezgahta pilav üstü ve ayran satan Eşref Çakmak (52) tadını damakta bırakan pilav üstü ciğeriyle  unvan kazandı. Çakmak, tezgâhının camına yazdığı “ Akıllı ol ciğerimi ye” yazısı ile müşterilerin ilgisini topluyor.

Orhangazi´de yıllardır esnaflık yapan Eşref Çakmak, kendisini meşhur eden süreci anlatırken, “Uzun yıllar kahvehanecilik yaptım, son zamanlarda hep zarara girdiğimi fark ettim, o yüzden dükkânımı kapatmak zorunda kaldım. Bir yandan işsiz kaldığıma üzülürken bir yandan da ne iş yapabilirim diye düşündüm. Bir süre sonra aklıma pilav üstü ciğer satmak geldi” dedi.

“TERK DERDİM KIZIMI OKUTUP EVİME EKMEK GÖTÜRMEK”

Esnaflığı bırakıp yedi yıldır el arabasıyla pilav ciğer sattığını belirten Çakmak, “Allah bağışlasın iki tane  de kız çocuğum var. Biri uzun zaman önce evlendi öbürü ise sağlık bölümünde okuluna devam ediyor. Tek derdim kızımı okutup evime akşamları ekmek götürmek” istediğini vurguladı.

“EN BÜYÜK DESTEKÇİM EŞİM”

Dükkanını kapattığı günden beri eşinin kendine sırtını dönmeyip aksine hep destek çıktığını belirten Eşref  Çakmak  “Bu yönden çok şanslıyım. Benim arkamda ailem var. Onlar bana destek çıktığı sürece işimi severek ve isteyerek yapıyorum. Ben isteyerek yapınca müşterilerime pozitif enerji verebiliyorum” dedi. Çakmak, kendisini tercih eden müşterilerine de teşekkür etti.

KENDİSİ DE MEŞHUR SLOGANI DA

Eşref Usta´nın pilav üstü ciğeri kadar satış arabasına yazdığı sloganı da dikkat çekiyor. Çakmak, pilav arabasının üzerindeki ´Akıllı ol ciğerimi ye´ sözüyle de toplumsal mesaj veriyor.

 

 
Bu haber 389 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:55:19 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.