Ülkücüler Alparslan Türkeş'in mezarından Anıtkabir'e yürüdü

Ülkücüler Alparslan Türkeş'in mezarından Anıtkabir'e yürüdü

27 Kasım 2017 Pazartesi 13:25

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen “Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı”na Orhangazi'den de yoğun katılım oldu.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen “Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı”na Orhangazi´den de yoğun katılım oldu.

MHP Orhangazi ilçe başkanı Necati Güneş ve Ülkü Ocakları Başkanı Gökmen İnce öncülüğünde yüzü aşkın Orhangazili ülkücü Ankara´daki kurultay programına katıldı.

TÜRKEŞ´İN KABRİNDEN ANITKABİR´E

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezince “Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı” programı düzenlendi. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz öncülüğündeki 81 ilden gelen binlerce ülkücü, sabah saatlerinde Türkeş’in Beştepe’deki mezarında toplandı. Türkeş’in kabrinin başında dualar eden Ülkücüler, karanfil bıraktı. Ülkücüler ardından Anıtkabir’e yürüdü. Polis ekiplerince araç trafiğine kapatılan yolda ilerleyen ülkücüler, Tandoğan’dan Anıtkabir’e giriş yaptı. Anıtkabir´in avlusunda toplanan Kılavuz ve beraberindekiler, merdivenleri "bozkurt" işareti yaparak çıktı. Heyet,  Atatürk´ün mozolesi başında saygı duruşunda bulunarak, karanfil bıraktı.

ORHANGAZİLER DE KATILDI

Kurtultaya Orhangazi´den de katılım oldu. MHP ilçe başkanı Necati Güneş ve Ülkü Ocakları Başkanı Gökmen İnce öncülüğünde yüzü aşkın Orhangazili ülkücü kurultaya katıldı. Orhangazililer gece Cumhuriyet alanından hareket eden otobüslerle Bursa´ya gitti. Bursa ve ilçelerindeki ülkücüler Ankara´ya birlikte gitti. MHP ilçe Başkanı Güneş, emniyet kayıtlarına göre Anıtkabir´e yürüyen ülkücü sayısının 291 bin olduğunu açıkladı.

 

 
Bu haber 388 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:52:39 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.