Akçay'dan Vali Küçük'e ziyaret

Akçay'dan Vali Küçük'e ziyaret

29 Kasım 2017 Çarşamba 14:38

Sakatlar Derneği Başkanı Emrullah Akçay ilçe kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz ile birlikte Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü makamında ziyaret etti.

Sakatlar Derneği Başkanı Emrullah Akçay ilçe kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz ile birlikte Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü makamında ziyaret etti.

 

Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi Şube Başkanı Emrullah Akçay ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada 3 Aralık dünya engelliler günü dolayısıyla ilçemizde yapacağımız etkinlikle kapsamında kaymakamımızla birlikte Bursa valimiz İzzettin Küçük’ü makamında ziyaret ederek ilçemize davet ettik ve ilçemizde Belediye engelliler Koordinasyon Merkezi ve Sakatlar Derneği birlikteliğinde yaptığımız çalışmaları sunma fırsatı bulduk dedi. Akçay valimiz ilçemizde engellilere yönelik yapılan çalışmalarımızı takdirle karşıladığını, engelli istismarı konusunda yaptığımız afişleri çok beğendiğini ifade ederek engellilerin istismarını yapan ve engelliler üzerinden rant elde eden kişilere ve derneklere karşı olduğunu ifade ederek toplumun bu kişilere uyanık olması gerektiğini ve her zaman kapısının engellilere açık olduğunu ifade etti. Vali İzzettin Küçük engelliler toplumumuzun dezavantajlı bireyleridir bizler bu insanlara daha şefkatli ve duyarlı olmalı ve talepleri olan sağlıklı bireylerin kullandığı sosyal mekanları, cadde, sokakları ve topluma açık alanları özgürce kullanma haklarını onlara sunmalıyız dedi. Yerel idarecilerimizin şehirlerini planlarken o şehirde yaşayan engellileri göz ardı etmeden plan yapmalarını gerekli olduğunu ifade ederek Orhangazi Belediyemizin engelliler için yaptığı çalışmaları daha önce basından takip ettiğini ve bugünde sakatlar dernek başkanımızın anlattıklarını dinledikten sonra 3 aralık engelliler gününde Orhangazi de engelli kardeşlerimizle bir arada olacağım dedi.
Bu haber 252 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:50:35 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.