Orhangazi EML ile BORÇELİK arasında öğrenci koçluğu programı başlatıldı

Orhangazi EML ile BORÇELİK arasında öğrenci koçluğu programı başlatıldı

1 Aralık 2017 Cuma 12:16

Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Borusan Holding'e bağlı olarak Gemlik'te kurulu olan ve Türkiye'nin en büyük 25. sanayi tesisi ünvanını üzerinde bulunduran BORÇELİK Fabrikası arasında 1 Şubat 2017 tarihinde imzalanan Sektör-Okul-İşletme işbirliğinin geliştirilmesine ilişkin protokol çerçevesinde Öğrenci Koçluğu Programı başlatıldı.

Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Borusan Holding´e bağlı olarak Gemlik´te kurulu olan ve Türkiye´nin en büyük 25. sanayi tesisi ünvanını üzerinde bulunduran BORÇELİK Fabrikası arasında 1 Şubat 2017 tarihinde imzalanan Sektör-Okul-İşletme işbirliğinin geliştirilmesine ilişkin protokol çerçevesinde Öğrenci Koçluğu Programı başlatıldı.

 

Makina Teknolojisi alanı 11. sınıflardan 6 öğrenci, Metal Teknolojisi alanı 11. sınıflardanr 6 öğrenci olmak üzere toplam 12 öğrencinin katıldığı koçluk programı kapsamında bu gün öğrenciler ve veliler koçları ile tanıştı. Borçelik Eğitim Akademisinde yapılan törene Fabrikanın üst düzey yöneticilerinin yanı sıra Okul adına Okul Müdürü Erol Türkyılmaz, Makina Teknolojisi Alan Şefi Ömer Çibuk, Metal Teknolojisi Alan Şefi Gökhan Korkmazer ile öğrenciler ve velileri katıldı. İstihdam garantili uygulanan program sürecinde öğrenciler fabrika tarafından tahsis edilecek araçlar ile bu öğretim yılında koçları ile birlikte 8 kez eğitime alınacaklar. Akademik, Teknik ve kültürel gezi faaliyetlerinde bulunacaklar. 12 sınıfta işletme stajlarını Borçelik fabrikasında yapacak olan öğrencilerden eğitimlerde başarılı olanlar diledikleri takdirde fabrikada iş başı yapabilecekler. Dün saat 14:00 ile 16:00 arasında gerçekleştirilen program sonrası Veliler ve Okul yöneticileri Orhangazi´de kurulu firmalar ile de benzer faaliyetlerde bulunmak istediklerini belirttiler.
Bu haber 433 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:52:23 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.