Bölge film setine döndü

Bölge film setine döndü

5 Aralık 2017 Salı 13:55

İznik muhteşem doğası, tarihten aldığı ihtişamı, eşsiz gölü ve bünyesinde yetişen bin bir çeşit ürünü ile her geçen gün birçok kesim tarafından keşfediliyor.

İznik muhteşem doğası, tarihten aldığı ihtişamı, eşsiz gölü ve bünyesinde yetişen bin bir çeşit ürünü ile her geçen gün birçok kesim tarafından keşfediliyor. Son olarak Star TV’de yayınlanan Dolunay Dizisi Orhangazi’ye bağlı Çakırlı mahallesi altında İznik gölü sahili ve zeytinliklerde çekildi.

 

Televizyon kanalları, yapım şirketleri ve reklam ajansları gibi medya dünyasının son zamanlarda uğrak yeri haline dönüşen İznik son olarak Star Tv ekranlarında her Pazar akşamı saat 20.00 daheyecan dolu ve duygusal sahneleriyle yayınlanan Dolunay isimli diziye ev sahipliği yaptı.İznik’in doğası, tarihi ve zeytin hasadının ekranlara yansıtıldığı dizide İznikli vatandaşlarda rol aldı.

İznik merkez, göl ve İznik’in zeytin bahçelerinde çekilen dizinin 22.bölümünde oyuncular merdivene çıkıp zeytin toplarken aynı zamanda dizinin başrol oyuncuları Özge Gürel ve Can Yaman da zeytin fidanı diktiler. Dizi çekimlerinde oyuncular İznik Zeytini ve Zeytinyağının kalitesini överek işlediler.

Dizi setinde ilçeden oyuncu temini konusunda destek sağlayan Süleyman Bilir ve rol alan yardımcı oyuncular Kâşif Solak ve Mustafa Kalkan oyunculuklarıyla destek oldular.

İznik’te Uygulayıcı yapımcı Yiğit Umurhan ve Yapım Sorumlusu Erdem Kirpitoğlu koordinatörlüğünde hazırlanan dizi setine ilçeden de 18 vatandaş yardımcı oyuncu olarak katıldı. İznik Belediye Başkanlığı’nın destekleriyle çekimleri gerçekleştirilen dizi gece sahnesinde de İznik Kılıçaslan Caddesi’nde gerçekleşti.

İznik’te ki çekimler hakkında açıklamada bulunan Uygulayıcı yapımcı Yiğit Umurhan “İznik’i doğası, gölü ve eşsiz tadıyla zeytini ve zeytinyağı dolayısıyla tercih ettik. İznik bünyesinde barındırdığı değerleriyle her türlü çekime ev sahipliği yapacak bir yer. Çünkü bir dizi ve film için ne gerekliyse İznik’te bulunuyor. Ben bu çekimlerimiz esnasında bizlere gerek hazırlık aşamasında gerek çekim esnasında yardımcı olan İznik Belediye Başkanlığı ile yardımcı oyunculara teşekkür ediyorum” dedi.

 

 
Bu haber 293 kez okunmuştur.
Kategori:
18.10.2018 15:37:32 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.