TÜGVA İznik 'Kudüs özgür değilse dünya tutsaktır'

TÜGVA İznik 'Kudüs özgür değilse dünya tutsaktır'

7 Aralık 2017 Perşembe 10:33

Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilciliği ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma yolundaki adımlarına karşı basın açıklaması yaptı.

Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilciliği ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma yolundaki adımlarına karşı basın açıklaması yaptı.

 

Tüm yurtta Türkiye Gençlik Vakfı temsilciliklerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen açıklamalar öğle namazı çıkışında İznik Ayasofya Orhan Camii bahçesinde gerçekleştirildi. Buradaki basın açıklamasında Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilcisi Yakup Yakut, İlim Yayma Cemiyeti İznik Şubesi Başkanı Fatih Çatak, Memur-Sen İznik temsilcisi Mahmut Kocadağ, Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilciliği koordinatörleri ve okul sorumlusu öğretmenleri, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilciliği Eğitim Koordinatörü İlyas İncir tarafından yapılan açıklamada “Her geçen gün İslam Coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir.Dün kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören avrupanın merkezinde Bosna’da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken; Suriye de her gün bir insanlık dramı yaşanırken; Arakan da naklen soykırımlarda kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak zorunda kalmıştır.Silahların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeci ülkeler arasında değişirken; ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir.Aziz milletimiz, değerli basın mensupları bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken, bir yandan da kutsallarımız çiğnenip, topraklarımıza el uzatılmaktadır.Hadsizliğin geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirde ki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cür’etinde bulunmuşlardır.Kendilerini dünyanın efendisi, dünyanın diğer kalanını da kölesi olarak gören; kendisinden başka yaşam hakkı tanımayan bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz.Dünya var oldukça yer yüzü bizimdir, Kudüs bizimdir” denildi.

 

Açıklama sonrasında Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilcisi Yakup Yakut da destek olanlara teşekkür etti.
Bu haber 222 kez okunmuştur.
Kategori:
18.12.2018 21:10:30 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.