'Kirli ellerinizi çekin Kudüs'ten '

'Kirli ellerinizi çekin Kudüs'ten '

7 Aralık 2017 Perşembe 11:01

Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (ORGÖÇ) Gençlik Kolları Başkanı Emrah Keçici, Kudüs üzerindeki oyunlara tepki gösterdi.

Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (ORGÖÇ) Gençlik Kolları Başkanı Emrah Keçici, Kudüs üzerindeki oyunlara tepki gösterdi.

Kudüs´ün İsrail´in başkenti olarak kabul edilmesi yönündeki söylemlere bir tepki de Orhangazi´den geldi. ORGÖÇ Gençlik Kolları Başkanı Emrah Keçici Kudüs üzerinde yapılan planlarla ilgili açıklama yaptı.

Kudüs ve Mescid-i Aksa´nın, Filistin yada bir bir Arap sorunu olmadığına dikkat çeken Keçici, ´Bu bir insanlık sorunudur. Mazlum bir milletin varoluş sorunu bir insan hak ve hürriyetleri sorunudur.´ dedi.

İsrail’i terör örgütü olarak adlandıran Keçici, ´Yıllardır Mescid-i Aksa ile ilgili kışkırtmaya yönelik yaklaşımlarının Filistin’de kan dökmeye yönelik bir çaba olduğu, emrivakilerle fiili durum oluşturarak, dünyayı yeni planlarına alıştırma oyunundan başka bir şey olmadığı gün gibi aşikârdır.

Müslümanlara karşı ağızlarını açtıklarında insan hak ve hürriyetlerinin çiğnendiğinden endişelerini (!) dile getiren demokrasi münafıklarının bu planlar karşısında ne kadar sessiz kaldıklarını, bilakis siyonist devlete arka çıktıklarını görüyor fakat şaşırmıyoruz.´ dedi.

BU SESSİZLİK ESEF VERİCİ

Tüm Müslümanların toprağı olan Kudüs ve kutsal mabedimiz Mescid-i Aksa’ya karşı tüm Müslüman devletlerin kuruluş felsefesinde Kudüs’ün haklarının savunulması olduğunu belirten Keçici, ´İslam İşbirliği Teşkilatı’nın da sessizliğe bürünmesi esef verici ve düşündürücüdür.´ diye konuştu.

´KABUL EDİLEMEZ´

 

´İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez, İsra ve Miraç’ın şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez!´ diye konuşan Keçici, ´Siyonizmin son kalesi, korsan devlet İsrail’in bu tür uygulamalarını nefretle kınıyoruz. Vicdanını kaybetmemiş uluslararası camiayı ve Müslüman devletleri bir an önce önlem almaya ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz.´ dedi. 
Bu haber 95 kez okunmuştur.
Kategori:
26.2.2018 07:00:56 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.